Jan Ruščák | | Junioři

Orli nestačili na Bobry

Junioři prohráli ve Valašském Meziříčí 3:7.

Holík - Zedníček, J. Jirků, Mann, T. Hrdina, Bureš - Bednář, Gildain, Faltejsek - M. Peškar, Jáneš, Šedý - Fišer, Novotný, Dohnal. Trenér P. Jirků.

Branky: 24. PPG Bureš (Bednář, Gildain), 46. Gildain (Bednář), 56. Dohnal (Fišer, Zedníček)

Bobry jsme doma porazili 5:3 a byli jsme favoritem i do odvety. Ve vyrovnané první třetině vyloučil rozhodčí po třech hráčích na každé straně. Až vyloučení Jáneše potrestali domácí brankou 18 sekund před přestávkou. Úvod druhé části jsme měli katastrofální. Hned po 30 sekundách Orli inkasovali a po dvou minutách vedli Bobři 3:0. Po minutě sice snížil Tomáš Bureš v přesilovce, ale jen 5 sekund poté putoval na trestnou lavici a domácí početní výhodu bleskurychle využili. V čase 26:19 přidali pátou branku při hře 4 na 4 a vedli už 5:1. Definitivní pojistku přidali domácí při vyloučení Faltejska ve 39. minutě. V poslední třetině se jen dohrávalo a Orli upravili brankami Daniela Gildaina a Patrika Dohnala na konečných 7:3.
Pro Bobry to je první tříbodová výhra v nadstavbě. V polovině dalšího utkání vedla Choceň ve Frýdku 1:4. Pak během 14 minut pětkrát inkasovala a prohrála 7:5.
Tabulka v polovině nadstavby: 1. Třebíč 5 zápasů, 12 bodů, 2. Warriors Brno 5, 12 bodů, 3. Orli 6 zápasů, 9 bodů, 4. Frýdek-Místek 5, 8 bodů, 5. Valašské Meziříčí 5, 6 bodů, 6. Choceň 6, 1 bod.
V příštím utkání hostí Orli v pátek 24. 2. doma od 19:00 hodin Choceň.