TJ ORLI LanškrounHC Spartak Choceň

5:6 sn (2:2, 1:2, 2:1, 0:1)
Jan Ruščák | | Junioři

Junioři to dokázali! Orli - Choceň 5:6 sn.

Obrovským tlakem v závěru utkání vybojovali potřebný bod a vyhráli pardubickou skupinu regionální ligy.

Holík - Zedníček, J. Jirků, Mann, T. Hrdina, O. Pražák - Bednář, Gildain, Faltejsek - Fišer, Jáneš, Luka - Blažeňák, Dohnal. Trenér P. Jirků.

Branky Orlů: 6. PPG Mann (Jáneš), 16. O. Pražák (T. Hrdina), 35. PPG J. Jirků (Faltejsek), 47. Luka (Jáneš), 54. O. Pražák (Zedníček)

K utkání o vítěze naší skupiny nemohli nastoupit Bureš, Novotný, Peškar a také Jaroslav Hrdina, který utrpět den předtím v Litomyšli komplikované zranění zápěstí, se kterým půjde ve středu na operaci - přejeme brzké uzdravení.
Utkání nejlepších dvou týmů skupiny přineslo pěkný a dramatický útočný hokej s rychlými akcemi nahoru - dolů. V 6. minutě využili Orli bleskově za 8 sekund přesilovku Štěpánem Mannem. Po minutě Choceň stejně bystře využila svoji početní výhodu a v 10. minutě šla do vedení. V 16. minutě našel T. Hrdina volného Ondřeje Pražáka, který vyrovnal. Bohužel po minutě druhé části hosté znovu vedli a v polovině utkání zvyšovali už na 2:4. Důvodem byl nedůraz našich hráčů před vlastní brankou - tak padly 3 z 5 branek Chocně. Nevypadalo to s námi dobře. Naštěstí ve 35. minutě tečoval v přesilovce Faltejskovu střelu od modré Jakub Jirků - 3:4. Nástup do třetí třetiny byl jako přes kopírák - Orli po dvou minutách prohrávali 3:5. Lanškroun měl po celé utkání mírnou převahu, která v poslední části postupně narůstala až do velkého tlaku. Ve 47. minutě Adam Luka střelou z kruhu snížil na 4:5 a v 54. minutě našel Zedníček skvěle Ondřeje Pražáka, který přesnou střelou zaslouženě vyrovnal. Vystřelil Orlům první místo, protože ti ve zbytku času zápas kontrolovali a několikrát mohli rozhodnout i o výhře. Na nájezdy byla šikovnější Choceň, ale to nám zase tak moc nevadilo - první místo v pardubické skupině regionální ligy juniorů je naše!