Jan Ruščák | | Junioři

Orli - Litomyšl 10:1

Junioři přichystali Litomyšli předvánoční nadílku.

Budiš - Bureš, J. Jirků, Zedníček, O. Peškar, Mann - Bednář, Gildain, Faltejsek - M. Peškar, Jáneš, Luka - Dohnal, Novotný, Šedý. Trenér P. Jirků

Branky: 5. Dohnal (Šedý, Bureš), 8. Novotný (Dohnal), 25. M. Peškar (Luka, Jirků), 32. SHG Gildain (Faltejsek), 40. Šedý (Dohnal), 40. Gildain (O. Peškar), 44. Bednář (Faltejsek), 51. Novotný (Jirků), 56. Jáneš (Luka), 59. Novotný (Dohnal)

Orli byli od první minuty lepší. Dobře bruslili a přihrávali a soupeř byl pod neustálým tlakem. První gól vstřelil Patrik Dohnal, v 8. minutě zvyšoval Matyáš Novotný na 2:0. Spoustu dalších šancí jsme v první třetině promarnili. Po přestávce Marek Peškar zvýšil na 3:0. Ve 28. minutě Litomyšl využila přesilovku, na což odpověděl Daniel Gildain gólem v oslabení. V poslední minutě přidali další góly Vojta Šedý a znovu Daniel Gildain - 6:1. Bylo rozhodnuto a závěrečná třetina se v poklidu dohrávala pod taktovkou našeho týmu. Stříleli Pavel Bednář, Matyáš Novotný, Martin Jáneš a 90 sekund před koncem završil hattrick Matyáš Novotný desátým gólem.
Soupeř přijel jen z deseti hráči v poli, ale Orli podali výborný výkon ve všech řadách. Výhrou drží junioři první příčku tabulky o tři body před Chocní.