HC LitomyšlTJ ORLI Lanškroun

2:5 (1:1, 1:0, 0:4)
Jan Ruščák | | Junioři

Junioři vyhráli v Litomyšli 5:2

Důležitou výhrou v Litomyšli se junioři přibližují k postupu do finálové skupiny ligy.

Holík - Bureš, J. Jirků, T. Hrdina, O. Peškar, Zedníček, Šedý - Mann, Gildain, Faltejsek - J. Hrdina, Bednář, Dohnal - Novotný, Jáneš, M. Peškar - Luka. Trenér P. Jirků

12. PPG Bureš (Gildain), 44. Mann (Faltejsek, T. Hrdina), 47. Mann (Gildain), 50. PPG Jirků (Faltejsek), 51. T. Hrdina (O. Peškar)

Za Orly nastoupil jako nová posila Tomáš Faltejsek a uvedl se výborně dvěma kanadskými body. V oboustranně nervózním utkání rozdal rozhodčí Sedlák 22 trestů. Litomyšl vedla 1:0 a po druhé třetině 2:1. Až ve třetí třetině předvedli naši junioři parádní obrat, který odstartoval dvěma góly Štěpán Mann. Když přidal v přesilovce Jakub Jirků čtvrtý gól Orlů, začali být domácí nervózní. Lanškrounští drželi utkání pevně v rukách a po výborném výkonu vyhráli 5:2. Domácí porážku neunesli a odnesli si 50 trestných minut.
Je to důležitá výhra, která nás přibližuje výrazně do postupové dvojice pro finálovou část ligy.