TJ ORLI LanškrounHC Hlinsko Horses

6:5 (1:1, 1:2, 4:2)
Jan Ruščák | | Junioři

Junioři vydřeli výhru nad Hlinskem 6:5

Povedený víkend korunovali junioři otočením zápasu s Hlinskem, ve kterém dvakrát prohrávali o dvě branky.

Budiš - Bureš, J. Jirků, Zedníček, O. Pražák, T. Hrdina, O. Peškar - J. Hrdina, Gildain, Luka - Blažeňák, Jáneš, Dohnal - Šedý, Novotný, M. Peškar. Trenér P. Jirků

12. O. Peškar (Jáneš), 31. Novotný (T. Hrdina), 42. PPG O. Pražák (T. Hrdina), 48. PPG Gildain (J. Jirků), 55. PPG Bureš (Novotný), 60. Gildain

Diváci: 50

Hlinsko se představilo v Lanškrouně jako velice kvalitní tým. V první třetině byli naši junioři lepší, což potvrdil gólem Ondřej Peškar. Závěr třetiny a první polovina druhé zase patřila hostům. Potvrdili to třemi brankami z toho dvě z přesilovek - 1:3. Trenér Jirků si vzal oddechový čas, který mužstvu pomohl. Opět jsme přebrali iniciativu a Matyáš Novotný vstřelil kontaktní gól. Třetí třetina začala kuriózní situací, protože hosté šli do oslabení, když nestihli přijít včas ze šatny. V přesilovce jsme nejprve inkasovali na 2:4, ale poté ji využil Ondřej Pražák. Orli si vytvořili tlak, který Hlinsko zastavovalo jen za cenu faulů a přesilovky se nám dařily. Brankově zakončoval nejprve Daniel Gildain a v 55. minutě prostřelil vše Tomáš Bureš. Ze stavu 2:4 jsme vedli 5:4. Jen 13 vteřin. Hned z další akce hosté vyrovnali. Když už se zdálo, že utkání půjde do nájezdů, rozhodl o výhře 45 sekund před koncem parádní střelou do růžku branky Hlinska Daniel Gildain.