Oslabený tým mužů přes velmi dobrý výkon podlehl zkušenému soupeři.

TJ ORLI Lanškroun:

Nimmerrichter - Bureš, T. Pražák, Zedníček, Šlezingr, Mann, T. Hrdina - Marek, F. Kužílek, Markl - Šembera, Vogel, Nastoupil - Švub, Pirkl, Dvořák. Trenér R. Kužílek

HC Hlinsko Horses:

Vlk - Hamák, Machač, Nepokoj, Fink, Hudec, Bouška - Štěpánek, Prachař, Kišš, Hron, Kubal, Karásek, Grygar, Chvojka, Zdražil. Trenér Rohlík

Branky: 29. Šlezingr (Šembera, Vogel), 36. Dvořák (Pirkl, Švub) - 50. Kubal (Machač), 51. Karásek (Kubal, Kišš), 53. Kišš (Kubal), 58. Nepokoj (Štěpánek)

Vyloučení 3:4, využití 0:0, oslabení 0:0
Střely 42:26 (11:8, 18:9, 13:9)

Diváci: 74

Komentář

Poté co Polička nepřijela nastoupili Orli do možná posledního zápasu sezóny bez pěti hráčů základní sestavy. Znamenalo to, že v naší sestavě ze šesti obránců hráli čtyři letošní junioři a jeden loňský. Náš tým přesto předvedl velmi dobrý výkon. Hned v první minutě zastavil pronikajícího Markla až faul, a hráli jsme přesilovku. V první třetině hrozila Hlinsku zejména dvojice Vogel - Šembera. Přes několik dobrých šancí se skóre neměnilo.
Ve druhé třetině naše převaha ještě vzrostla. Ve 26. minutě měli dobré střely Švub a Dvořák. Pak jsme nevyužili další přesilovku. Ve 29. minutě si Orli vytvořili veliký tlak v obranném pásmu Hlinska a po ose Vogel - Šembera prostřelil Dominik Šlezingr vše, co mu stálo v cestě a vedli jsme 1:0. Naši hráči se dobrým pohybem dostávali do dalších šancí. Dorážet do prázdné mohl Pirkl, Vogel a Šlezingr měli velmi dobrou střelu. Ve 36. minutě ujela do situace 2 na 1 dvojice Pirkl - Dvořák. Pirkl zvolil střelu, která byla nepřesná, ale v pokračování akce dorážel zblízka Tomáš Dvořák - vedli jsme 2:0. Vzápětí vznikl veliký závar v našem brankovišti, který výborně zlikvidoval brankář Nimmerrichter. Následovala naše další přesilovka, ve které po akci dvojice Vogel - Šembera mohl zakončit do odkryté branky Nastoupil. Před sirénou předvedl jedovatou střelu Kužílek.
Velmi nadějný stav vydržel až do poloviny třetí třetiny. V 50. minutě snížil přesnou střelou hostující Kubal. Trenér Kužílek si vzal pro jistotu timeout. Jenže po několika vteřinách dorážel zblízka Karásek a bylo vyrovnáno. V 53. minutě přišel další rychlý protiútok Hlinska a zkušený Kišš poslal hosty do vedení. Bohužel v těchto fázích nebyla naše velmi mladá obrana schopna pokrývat protiútoky zkušených útočníků soupeře. Trenér Kužílek stáhl sestavu na dvě pětky. Vytvořili jsme si velký tlak, ale gól se vstřelit nepodařilo. Největší šanci si vypracoval Vogel, který se po skvělém průniku po pravém křídle dostal až před brankáře, ale zblízka neproměnil. V 58. minutě přišla definitivní pojistka výsledku z hole obránce Nepokoje - 2:4.
Bohužel ani velmi dobrý výkon celého týmu na výhru nestačil. Zápas rozhodla tříminutová pasáž ve třetí části, kdy do té doby dobře hrající mladá obrana přestala stíhat pokrývat rychlé protiútoky Hlinska. Podle vývoje utkání je pro nás výsledek velmi krutý, protože se celé utkání odehrávalo podle našich not. Soupeř ve třetí třetině vydoloval z minima maximum. Hlinsko touto výhrou vybojovalo Pohár V. Martince. O osudu nesehraného utkání s Poličkou rozhodne po víkendu STK svazu.

Brankáři

• # - číslo dresu v posledním zápase (pro případ, že by se měnilo)
  • Min - počet odchytaných minut
  • Stř - počet střel vyslaných na brankáře
  • Ink - počet inkasovaných gólů
  • Zás - počet zásahů
  • Prů - průměr gólů na zápas ( = inkasované góly / minuty/60 )
  • Úsp - úspěšnost zásahů ( = zásahy / střely )