HC JaroměřTJ ORLI Lanškroun

7:4 (1:2, 2:2, 4:0)
Jan Ruščák | | A-Tým

Muži končí v play-off

Orli ztratili výborně rozehrané utkání v Jaroměři a po porážce 4:7 budou hrát o Pohár V. Martince.

HC Jaroměř:

Vich - Voňka, Bujňák, Vágner, Kotrč, Krejcar - Holub, Kašpar, Kocián - Brožek, Háze, J. Teuber - Rind, Souček, Hájek - Záliš. Trenér Mach.

TJ ORLI Lanškroun:

Nimmerrichter - Macháček, Pražák, Bureš, Nastoupil, Marek - Pejcha, F. Kužílek, Markl - Kačerovský, Vogel, Drlík - Švub, Pirkl, Dvořák. Trenér R. Kužílek.

Branky: 1. Bujňák (Kašpar, Kocián), 34. PPG Voňka (Kocián, Bujňák), 36. Kocián (Bujňák, Kašpar), 41. Souček (Teuber, Kašpar), 47. Souček (Bujňák, Kašpar), 53. PPG Bujňák (Brožek), 55. PPG Voňka (Kocián) - 7. Dvořák, 15. PPG Kužílek (Markl), 32. Vogel (Kačerovský), 38. Dvořák (Švub, Bureš).

Vyloučení 4:6, využití 3:1, oslabení 0:0.
Střely 37:36 (11:16, 13:11, 13:9).
Vývoj skóre: 1:0, 1:3, 3:3, 3:4, 7:4.

Diváci: 207

Komentář

Do třetího utkání série nastoupili Orli bez zraněného útočníka Janíka (přejeme brzké uzdravení), bez rodícího kapitána Řeháka (blahopřejeme k narození dcery) a bez lyžujícího útočníka Šembery. Přesto předvedli nejlepší výkon v osmifinále.
Sice jsme hned při prvním střídání inkasovali po chybném rozebrání hráčů, ale hned jsme převzali iniciativu a byli v první třetině lepším týmem. V 7. minutě se dostal odražený puk k Tomáši Dvořákovi a ten střelou z kruhu vyrovnal. Pak ujeli 2 na 1 Pirkl s Dvořákem, ale obránce přihrávku vystihl. Ve 14. minutě byl faulován Nastoupil. Po 20 sekundách přesilovky vybruslil z rohu na střelu Markl a tu Filip Kužílek usměrnil přesně pod horní tyč - 1:2 (oba góly jsou na uveřejněných fotografiích od mé dcery Katky). V závěru třetiny ještě jeli 2 na 1 Švub s Pirklem, ale pokazili přihrávku.
Naše velmi dobrá hra trvala i po přestávce. Obraně Jaroměře ujel Drlík a v zakončení byl faulován. Potom Švubovu střelu dorážel Pirkl a ve 25. minutě vytlačil domácí brankář s obtížemi ramenem nebezpečnou střelu výborně hrajícího Kačerovského. V polovině utkání po pěkné akci našel Kačerovský krásnou přihrávkou volného Radka Vogela a ten z vrcholu kruhů střílel přesně. Ve 32. minutě vedli Orli 1:3! Po minutě vytvořili domácí obrovský závar před brankou Orlů, který Nimmerrichter vyřešil. Byl však vyloučen Švub a následnou přesilovku Jaroměř využila. Ve 36. minutě se naši hráči dostali pod tlak a úplně osamocený útočník domácích Kocián měl spoustu času připravit si gólovou pozici - 3:3. Vzápětí se dostal do šance Vogel, ale až velký tlak ve 38. minutě vedl k další brance, když akci zakončil dorážkou opět Tomáš Dvořák - 3:4. Druhá třetina byla vyrovnaná herně, střelecky i gólově.
Velmi dobře rozehraný zápas jsme ztratili v poslední třetině. Hned v první minutě nedokázali Orli vyhodit puk z pásma, nakonec ho ztratili a zbytečně inkasovali - 4:4. Trenér Kužílek reagoval oddechovým časem. Ve 43. minutě střílel zblízka Markl. Ve 47. minutě se dostal pod tlak náš třetí útok a situaci nezvládl - 5:4. Nadále bylo vše otevřené.
Až dvě přesilovky domácích v závěru definitivně rozhodly. V 53. minutě potrestal nejlepší hráč Jaroměře Bujňák (v utkání 2+3) sekeru Marka a v 55. minutě Voňka údajné nedovolené bránění brankáře Nimmerrichtera.
Od našeho gólu na 3:1 v polovině utkání chodili na trestnou pouze Orli (4 tresty). Některá vyloučení byla přísná, některá zbytečná. Orli byli v první polovině utkání lepší, ve druhé zase domácí. Lanškroun tak končí v play-off po třech výsledkově jasných prohrách, ale herně byla všechna utkání vyrovnaná. Jaroměř hrála výborně a její velmi šikovní hráči dokázali tato vyrovnaná utkání rozhodnout. Blahopřejeme soupeři k postupu.
Orli budou hrát o Pohár V. Martince. Herní model se bude odvíjet od počtu účastníků. Zatím není znám ani jejich počet (ne všichni mají zájem).

Brankáři

• # - číslo dresu v posledním zápase (pro případ, že by se měnilo)
  • Min - počet odchytaných minut
  • Stř - počet střel vyslaných na brankáře
  • Ink - počet inkasovaných gólů
  • Zás - počet zásahů
  • Prů - průměr gólů na zápas ( = inkasované góly / minuty/60 )
  • Úsp - úspěšnost zásahů ( = zásahy / střely )