A-tým dokázal v Trutnově třikrát vyrovnat, ale počtvrté už ne a prohrál 4:6.

HC Trutnov:

Pluháček - Mostecký, T. Křížek, Vácha, Junek - Vondráček, Šimoníček, Smékal - Luštinec, Chytráček, Bureš - Rada, Švadlák, Vognar, Mach.

Nimmerrichter - F. Kužílek, T. Pražák, Macháček, Nastoupil, Marek, Dvořák - Pejcha, Pirkl, Markl - Kačerovský, Vogel, Šembera - Švub, Janík, Drlík. Trenér R. Kužílek.

Branky: 9. PPG Junek (Chytráček, Smékal), 13. Šimoníček (Vácha, Smékal), 31. Smékal (Šimoníček), 45. PPG Junek (Smékal, Vácha), 47. Luštinec (Vondráček, Šimoníček), 60. ENG Vácha - 13. Drlík (Švub, Dvořák), 23. Drlík (Švub, Dvořák), 35. Švub (Pirkl, Dvořák), 55. PPG Šembera (Macháček).

Vyloučení 6:4, využití 2:1, oslabení 0:0, střely 38:29.
Vývoj skóre 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:3, 5:3, 5:4, 6:4

Diváci: 183

Orli přijeli do Trutnova se šňůrou šesti výher a domácí vyhráli pětkrát v řádě. Bylo jasné, že jedna ze sérií skončí.
Hned v prvním střídání zakončoval Pejcha průnik obtočením okolo branky, ale brankář byl pozorný. V 6. minutě jsme hráli přesilovku. V ní střílel Kužílek vedle a potom Nastoupil trefil tyčku. Pak měli přesilovku domácí a potrestali Šemberovo vyloučení úvodním gólem, protože Orli neobsadili před brankou volného hráče, který pohodlně skóroval střelou k tyči. Následovaly příležitosti Kačerovského a dvojice Nastoupil - Vogel. Naši hráči vyrovnali ve 13. minutě, kdy po závaru před brankou dorazil puk Matěj Drlík - 1:1. Bohužel lanškrounská radost trvala jen 26 sekund. Špatně jsme rozebrali hráče a zcela volný Šimoníček se z pěti metrů nemýlil - 2:1. Následoval průnik Kačerovského, střela Vogela, ale ani další přesilovka vyrovnání nepřinesla.
Ve druhé třetině se naše hra zlepšila a získávali jsme převahu. Ve 23. minutě zavezl puk do pásma Švub, přesnou přihrávkou nalezl Matěje Drlíka, který polovysokou střelou vyrovnal - 2:2. Ve 24. minutě jel útočník Trutnova sám na branku, ale na Nimmerrichtera nevyzrál. Na druhé straně vybojoval Vogel puk důrazným napadáním a střílel Macháček. Nato znovu Vogel vyzval ke střele Kačerovského. Ve 30. minutě chytil Nimmerrichter nájezd domácího Vondráčka, jenže v pokračování akce se Orli nesrovnali a ze situace 2 na 1 znovu vedl Trutnov. Ve 35. minutě zatáhl puk do pásma Pirkl, přesně našel hokejku Vojtěcha Švuba a ten z vrcholu kruhu vymetl horní růžek branky Pluháčka. Lanškroun potřetí v zápase vyrovnal - 3:3.  Do přestávky jsme ještě promarnili další početní výhodu. Zápas se rozhodl ve třetí třetině. Hned v úvodu nevyužili naši hráči ani čtvrtou přesilovku. Po jejím skončení musel na trestnou Janík a domácí po necelé minutě vedli 4:3. Navíc po dvou minutách vyrobili Orli další chybu v obraně. První střelu ještě náš brankář vyrazil, ale po několika přihrávkách hráčů Trutnova byl stav 5:3. Následovala další přesilovka Orlů a v jejím závěru poslal trutnovský Luštinec na mantinel velmi nebezpečně Markla. Krátkou výhodu 5 na 3 naši hráči nevyužili, ale klasickou napošesté konečně proměnili, když po velkém závaru před brankou dorážel v 55. minutě Michal Šembera - 5:4. V 59. minutě projel obranou Trutnova Vogel, objel branku, ale domácího gólmana nenachytal. 72 sekund před koncem opustil Nimmerrichter branku a zkusili jsme to v šesti. Soupeře jsme svírali, ale ten nakonec střelou přes celé hřiště 20 sekund před koncem rozhodl - 6:4
Výkon našich hráčů v utkání nebyl špatný, hra byla vyrovnaná, ale dělali jsme nezvyklou spoustu chyb, které zkušení ligoví hráči Trutnova dokázali využívat. Dobrý zápas odehrála třetí pětka Orlů, která obstarala tři góly. Trutnov se výhrou posunul do čela tabulky.
Série výher skončila. Chuť si mohou naši hráči spravit v neděli, kdy hostíme doma od 17:00 Opočno.

Ohlasy

Trenér Radomír Kužílek:
"Utkání jsme prohráli díky hrubým chybám jednotlivců a zbytečným vyloučením, které soupeř potrestal. Přesto jsme podali dobrý výkon a ve většině utkání jsme byli lepším týmem. Přesto, že nám to nelepilo, tak jsme bojovali až do konečného powerplay, ve kterém soupeř rozhodl. Podle mého soudy dobrý zápas a pro náš tým "dobrá prohra", abychom zůstali nohama na zemi a připravili se na play-off."