Orli po jednoznačné převaze přehráli Spartak Poličku.

Řoutil - Dvořák, T. Pražák, Macháček, Nastoupil, Marek, Šlezingr, Zedníček - Pejcha, F. Kužílek, Markl - Kačerovský, Vogel, Šembera - Švub, Řehák, Janík. Trenér R. Kužílek

HC Spartak Polička:

Ehrenberger - Boštík, Čermák, Prokopec, Nunvář, Elis - Tobiáš, Šváb, Krajíček, Vondra, Bělský, Šerejch, Pazourek, Zobač, Nečas. Trenér Grubhoffer

Branky: 16. PPG Řehák (Kačerovský, Šembera), 20. Vogel (Kačerovský, Šembera), 31. Janík (Nastoupil, Macháček), 34. TS Markl, 37. Markl (Pražák), 39. Nastoupil, 60. Markl (Pejcha, Vogel) - 48. Pazourek (Tobiáš, Krajíček)

Vyloučení 5:9, využití 1:0, oslabení 0:0

Střely: 43:34 (13:12, 13:12, 17:10)

Diváci: 70

Utkání předcházela minuta ticha za zcela nečekaně zemřelého pana Miroslava Chmelaře, velkého fanouška klubu, který chystal Orlům vyhlášené dobroty a provozoval bufet na hale.

V první třetině měli Orli velikou územní převahu, kdy dlouhé minuty obléhali branku hostů. Ti se snažili držet pevně zformovanou obranu a vyrážet do brejků. Ve 14. minutě se dostal za obranu Spartaku Pejcha. Sice nezakončil, ale vybojoval přesilovku, ze které Jan Řehák otevřel skóre střelou z pravého kruhu. Vzápětí mohl navýšil Kužílek, když zachytil chybnou rozehrávku. Ale po chvíli jela Polička 3 na 1 na Řoutila. Skóre se měnilo až ve 20. minutě, když Radek Vogel prvním gólem v sezóně dorazil střelu Šembery.

Úvodních 10 minut druhé třetiny nebylo z naší strany vůbec dobrých. Chybělo nasazení, ztráceli jsme puky a Polička se postupně dostávala do zápasu. Trenér Radomír Kužílek reagoval oddechovým časem, po kterém se naše hra rapidně zlepšila. Do přestávky jsme totiž čtyřmi góly definitivně rozhodli utkání. Nejprve po velkém tlaku dorazil střelu Nastoupila od modré pohotově Michal Janík. Pak byl Tomáš Markl faulován v nájezdu a sám nařízené trestné střílení proměnil střelou k tyči. Ve 37. minutě navíc stejný hráč zvyšoval už na 5:0, když jeho sražená střela doplachtila vysokým obloukem za záda brankáře Poličky. Pak oba týmy trochu znervózněli a ve hře 3 na 3 ujel Jan Nastoupil a svým prvním gólem v sezóně střelou pod víko uzavřel účet třetiny na 6:0.

Ve třetí části se už jen dohrávalo. Orli předváděli pohledné kombinace a hráči Poličky ztráceli nervy. Ve 48. minutě se jim podařil vstřelit čestný úspěch a překonat velmi dobře chytajícího Pavla Řoutila. Tečku za utkáním udělali sekundu před koncem Tomáš Markl svým třetím gólem v utkání a nahrávající Jakub Pejcha, který jako sedmý hráč historie klubu dosáhl na hranici 200 bodů (102+98 ve 170 zápasech).

Partner utkání firma Forez Ostrov vyhlásila nejlepšími hráči prostřednictvím zástupců ředitele Josefa Šimka a ekonomického ředitele Petra Brože hostujícího Davida Pazourka a domácího střelce Tomáše Markla.

Další zápas hrají Orli opět doma v neděli 11.12. od 17:00 poprvé v historii proti HC Náchod.