Muži prohráli s Hlinskem 1:5

Přes bojovný výkon a střeleckou převahu Orli podlehli Hlinsku.

Nimmerrichter - F. Kužílek, T. Pražák, Bureš, Křivohlávek, Zedníček, Verner - Pejcha, Řehák, Markl - Krč, Vogel, Šembera - Kačerovský, Pirkl, Drlík - Švub, Gildain, Dvořák. Trenér R. Kužílek

HC Hlinsko Horses:

Vlk - Fink, Bouška, Machač, Hudec, Nepokoj, Beneš, Hamák - Hron, Grygar, Jílek, Chvojka, Kubal, Karásek, Králíček, Brožek, Bříza, Kišš, Zdražil, Štěpánek. Trenér Rohlík

Branky: 52. Pejcha (Markl) - 10. SHG Fink (Štěpánek), 14. Hudec (Kišš, Chvojka), 17. PPG Chvojka (Nepokoj, Machač), 36. Machač (Chvojka, Kišš), 51. Machač (Chvojka, Karásek)

Vyloučení 2:3, využití 0:1, oslabení 0:1
Střely 31:22 (10:10, 12:5, 9:7)

Diváci: 70

Trenér Hlinska Rohlík nachystal svým svěřencům opatrnou defenzivní taktiku, rychlé bruslení a podobně jako Orli hru na čtyři útoky. Velmi dobrou zprávou je návrat vloni nejproduktivnějšího útočníka Orlů Radka Vogela po dlouhodobém zranění. Špatnou zranění útočníka Krče hned po minutě hry, čímž se naše hra na čtyři útoky rozpadla.
Hra byla v první části vyrovnaná a naši hráči postupně získávali převahu. Ve 4. minutě se ocitl sám před brankářem Pejcha. V 9. minutě vybojovali Orli přesilovku, ale v ní po ztrátě puku na útočné modré Hlinsko z přečíslení otevřelo skóre. Inkasovaný gól naše hráče poznamenal a ve 14. minutě po špatném rozebrání hráčů soupeře hosté navýšili skóre na 0:2. V 17. minutě, když jsme pykali za špatné střídání soupeř přidal třetí gól.
Po přestávce stáhl trenér sestavu na tři útoky a Orli přidali. Hned v první minutě po Marklově průniku nadvakrát dorážel Pejcha. Pak po Pirklově přihrávce nedal zblízka Švub. Ve 36. minutě střela hlineckého obránce Machače záhadně doplachtila až za záda Nimmerrichtera a hosté vedli 0:4. Další velké šance měli Řehák s Marklem a po hezkém průniku celým hřištěm Zedníček. Přes velký tlak jsme i tuto třetinu prohráli.
V úvodu třetí třetiny neproměnil Pejcha sólový nájezd, pak se ocitl sám před brankářem hostů Řehák a v dalším střídání skončil Marklův nájezd nezdarem. Ve 45. minutě nebezpečná střela Pejchy skončila na rameni brankáři Vlka. V 51. minutě hosté zvýšili z nenápadné akce na 0:5. Po minutě se dočkal i aktivně hrající první útok Orlů, když Marklovu přihrávku s přehledem proměnil Jakub Pejcha. Byl to ale jen čestný úspěch našich hráčů.
Oba týmy hráli s velkým nasazením a rychlým bruslením. Lanškrounští si dokázali vybudovat převahu, která končila na dobře organizované obraně soupeře a skvělém brankáři Vlkovi. Hosté dokázali krutě trestat naše chyby a zaslouženě vyhráli.

34 Bureš Tomáš O 0 0 0 0 1 -1 0   0 0 0 0 0
58 Drlík Matěj U 0 0 0 0 1 -1 0   0 0 0 0 0
28 Dvořák Tomáš O 0 0 0 0 1 -1 0   0 0 0 0 0
83 Gildain Daniel U 0 0 0 0 1 -1 0   0 0 0 0 0
96 Kačerovský Dominik U 0 0 0 0 2 -2 0   0 0 0 0 0