Po bojovném výkonu a skvělém obratu porazili Orli Choceň 4:3 v prodloužení.

TJ ORLI Lanškroun:

Řoutil - F. Kužílek, Mann, Macháček, Nastoupil, Dvořák, Marek, Šlezingr - Pejcha, Řehák, Markl - Kačerovský, Vogel, Šembera - Švub, Janík, Drlík. Trenér R. Kužílek.

HC Spartak Choceň:

Koutský - Pazdera, Kalous, Novák, Votava - Pulpán, Adámek, Lichtág, Pilař, Farkas, Prachař, Michalec, Krejza, Polák. Trenér Polák.

Branky: 19. Šembera (Macháček, Kačerovský), 33. PPG Švub (Drlík, Janík), 60. SHG Kačerovský (Macháček), 62. PPG Šembera (Dvořák, Vogel) - 3. Farkas (Michalec, Lichtág), 21. Pazdera (Polák), 26. Prachař (Kalous).

Vyloučení 4:9, navíc Krejza (Choceň) OK, využití 2:0, oslabení 1:0.
Střely 32:40 (8:15, 11:15, 11:10, 1:0).

Diváci: 65

Komentář

Úvod utkání s vedoucím týmem tabulky nebyl z naší strany vůbec dobrý. Spartak nás přehrával, byl u všech puků dříve a zaslouženě od 3. minuty vedl. Ospalí Orli vystřelili na branku Chocně poprvé až v 6. minutě a jen díky Pavlu Řoutilovi v brance jsme prohrávali jen o gól. Ve druhé polovině úvodní dvacetiminutovky se konečně domácí začali probouzet. Po průniku Marka střílel nebezpečně Drlík, Vogel průnik po křídle sám zakončil dobrou "bekendovkou"  a potom Drlík neprostřelil Koutského z pozice mezi kruhy. Až v 19. minutě po dlouhém obléhání branky Chocně vyrovnal Michal Šembera. Vzhledem ke hře v první části to byl pro nás velmi lichotivý stav.
Hned při prvním střídání druhé třetiny skóroval švihem pod víko hostující Pazdera (47 let) a ve 26. minutě zajel za naši obranu Prachař (41 let) a nájezd s přehledem proměnil - 1:3. Ve zbylém čase třetiny jsme hráli sedm a půl minuty přesilovky, ale až dlouhá výhoda 5 na 3 vedla ke snížení po přesné střele Vojty Švuba.
Ve třetí třetině hráli Orli svůj nejlepší hokej. Bojovali, tlačili, ale obrana Spartaku s výborným Koutským v brance vše zvládala. Výborné střelecké pozice měli Řehák a Švub. Přišla další dlouhá přesilovka 5 na 3, ale až na dorážku Markla nic nepřinesla. V 58. minutě se prodral až k zakončení Pejcha. V čase 58:26 byl vyloučen Řehák a zdálo se, že je hotovo. Jenže Orli jsou dravci. Po agresívním napadání soupeře vyrovnal v oslabení střelou mezi kruhy 38 sekund před koncem Dominik Kačerovský. Zbytek oslabení, který se přenesl i do prodloužení naši hráči zvládli. Nezvládl to hostující Krejza, který v čase 60:42 fauloval a po hrubých protestech putoval do šaten. Orli v přesilovce 4 na 3 rozhodli, když po ose Vogel - Dvořák ránou z prostoru mezi kruhy vstřelil vítězný gól Michal Šembera.
Po skvělém obratu z 1:3 na 4:3 tak Orli vyhráli i čtvrtý zápas v řadě, navíc nad vedoucím týmem tabulky. Také to je jubilejní už desátá výhra Orlů ze 22 zápasů v této sezóně.
Poslední letošní utkání hrajeme opět doma, kde v neděli od 17:00 hostíme SK Třebechovice.

Brankáři

• # - číslo dresu v posledním zápase (pro případ, že by se měnilo)
  • Min - počet odchytaných minut
  • Stř - počet střel vyslaných na brankáře
  • Ink - počet inkasovaných gólů
  • Zás - počet zásahů
  • Prů - průměr gólů na zápas ( = inkasované góly / minuty/60 )
  • Úsp - úspěšnost zásahů ( = zásahy / střely )