Díky střelecké impotenci prohráli Orli v Chocni.

HC Spartak Choceň:

Valenta - Novák, Rudy, Knytl, Kalous, Pecháček, Šeda, Pazdera - Prachař, Krejza, Polák, M. Pilař, Lichtág, L. Pilař, Farkas, Michalec, Procházka, Adámek.

Nimmerrichter - F. Kužílek, T. Pražák, Křivohlávek, Nastoupil, Bureš, Zedníček - Pejcha, Řehák, Markl - Kačerovský, Šembera, Krč - Švub, Pirkl, Dvořák. Trenér R. Kužílek.

Branky: 6. Prachař (L. Pilař, Novák), 10. PPG Krejza (Polák), 10. Lichtág (Knytl), 33. Krejza (Polák), 45. Krejza (Polák, Prachař), 50. PPG Krejza (Polák, Kalous) - 17. PPG Markl (Kužílek, Pejcha)

Vyloučení 4:6, využití 2:1, oslabení 0:0.
Střely 41:34 (18:13, 12:10, 11:11)

Diváci: 328

Utkání předcházely zdravotní komplikace. Po zranění Macháčka se v minulém utkání zranili další dva hráči Janík a Marek. V obraně tak nastoupili tři junioři.
Po oboustranně opatrném úvodu skórovali domácí v 6. minutě, když obrana nedůsledně hlídala prostor u branky a Prachař střílel kolem brankové tyče. Po gólu Orli hráli v útlumu. V 10. minutě potrestala Choceň vyloučení Křivohlávka a po půlminutě po dalším zaváhání naší obrany vedl Spartak už 3:0. Domácí byli v těchto fázích jasně lepší. Do hry nás vrátila přesilovka v 15. minutě. Po jejím skončení měl šanci Šembera. V 17. minutě využili Orli přesilovku, když nahrávku Kužílka proměnil v gól Tomáš Markl. Závěr třetiny jsme hráli v oslabení neboť po krosčeku Křivohlávek ještě vyhrál bitku s domácím Polákem. V oslabení skvěle prokličkoval Kužílek, ale gól nedal.
V přestávce trenér Kužílek nenechal v sestavě kámen na kameni. Hráli Kužílek, Pražák, Křivohlávek, Zedníček, Bureš, Nastoupil - Pejcha, Řehák, Šembera - Švub, Pirkl, Kačerovský a Krč, Markl, Dvořák. Orli viditelně ožili a byli lepší než soupeř. Z tlaku měli šance 2x Šembera, Dvořák, Markl a megašanci Kačerovský. Nedali jsme a po ojedinělé chybě skóroval domácí Krejza. Vzápětí se nám naskytla 86 sekundová přesilovka 5 na 3, ve které Orli nic nevymysleli. Ve 37. minutě naši hráči konečně skórovali, ale rozhodčí gól neuznal pro postavení hráče v brankovišti.
Ve třetí třetině byla hra vyrovnaná. Ve 45. minutě zvýšila Choceň na 5:1. Pak jsme ubránili oslabení 3 na 5, ale v následné klasické přesilovce potrestal Krejza šestým gólem faul Krče.
Dostali jsme lekci z produktivity a přes poměrně vyrovnanou hru vysoko prohráli. Za čtyři minuty mezi 6. až 10. minutou Orli třikrát inkasovali po nedůsledném obsazování útočníků soupeře. Ve druhé části jsme byli lepší a přesto tuto část pohráli 0:1. Třetí třetina byla vyrovnaná herně i na střely, ale opět skórovala jen Choceň. V utkání exceloval čtyřgólový Jan Krejza.
Teď nás čeká v sedmi příštích kolech šest domácích utkání. To první v neděli 27.11. od 17:00 proti HC Trutnov.

Orli stále stoupají

Mladý tým mužů odehrál nejlepší sezónu od roku 1972.

Junioři Orlů mezi nejlepšími

Naši junioři přes veliké zdravotní komplikace opět odehráli velmi dobrou sezónu.

Junioři porazili Vrchlabí 6:5 na nájezdy

V divokém posledním utkání sezóny dokázali Orli konečně proměnit dobré výkony v nadstavbě ve výhru.