Jan Ruščák | | Junioři

Junioři vyhráli v Chotěboři 4:2!

I v oslabené sestavě přivezli junioři v pátek z Chotěboře po výborném výkonu tři body.

Budiš - Bureš, Jirků, Zedníček, O Pražák, T. Hrdina, O. Peškar - M. Peškar, Gildain, Šedý, J. Hrdina, Dohnal, Šimek, Luka, Blažeňák. Trenér P. Jirků.

Branky: 4. O. Peškar (J. Hrdina, T. Hrdina), 18. PPG O. Pražák (Šedý), 31. Gildain, 44. Dohnal (T. Hrdina)

Diváci: 62

I v oslabené sestavě začali Orli v Chotěboři lépe a díky gólu Ondřeje Peškara brzy vedli. Domácí sice vyrovnali, ale Ondřej Pražák v přesilové hře poslal Lanškroun znovu do vedení. Ve druhé části se přiostřilo a trestné lavice se plnily. Důležité události přišly v polovině utkání. Hráč Chotěboře dostal trest 5+OK, ale pětiminutová přesilovka se zkrátila na tříminutovou po faulu Bureše. Při hře 4 na 4 po pěkné individuální akci zvyšoval Daniel Gildain už na 1:3.
Když ve 44. minutě přidal Patrik Dohnal čtvrtý gól, zdálo se být hotovo. Jenže domácí v 54. minutě snížili na 2:4 a v posledních třech minutách byli přísně vyloučeni Bureš a po něm O. Peškar. Domácí odvolali brankáře a hráli 69 sekund 6 na 3. Orli závěr velkou bojovností zvládli a zaslouženě vezou z horkého ledu všechny body.
Další utkání odehrají dnes v sobotu 8. 10. od 17:00 hodin doma proti Hlinsku. Přijďte povzbudit naše juniory!