Po skvělém výkonu Orli skolili Chrudim 5:2

Muži díky maximálnímu nasazení všech hráčů vybojovali pátou výhru.

TJ ORLI Lanškroun:

Nimmerrichter - F. Kužílek, T. Pražák, Křivohlávek, Nastoupil, Marek, Mann, Šlezingr - Pejcha, Řehák, Markl - Šembera, Janík, Drlík - Kačerovský, Pirkl, Švub. Trenér R. Kužílek

HC Chrudim:

Novotný - Hrdlička, Pejzl, Pilař, Urban, Budínský, Hybeš, M. Felcman, Linhart - Turčáni, Pavlík, Cimburek, V. Felcman, Votava, Hebek, Kostka, Formánek, Langr. Trenér Čáslava

Branky: 4. Kačerovský (Švub), 19. Pejcha (Markl, Kužílek), 33. Kačerovský (Kužílek, Řehák), 43. Pirkl (Kačerovský, Marek), 49. Drlík - 14. Hebek (Linhart, Langr), 48. M. Felcman (Cimburek, Pavlík)

Vyloučení 10:8, využití 0:0, oslabení 0:0
Střely 42:33 (11:11, 17:12, 14:10)

Diváci: 140

Komentář

V posledním utkání první části ligy oběma soupeřům z hlediska tabulky o nic nešlo. Hrál se rychlý a divácky atraktivní hokej se spoustou šancí na obou stranách.
Hned ve 22 vteřině musel na trestnou Pejcha, protože vyhodil puk za plexisklo. Orli lépe bruslili a ve 4. minutě je poslal po rychlé kombinaci do vedení Dominik Kačerovský. Chvíli po něm nastřelil Drlík v dobré pozici jen brankovou konstrukci. Velkou šanci měl Švub, kterého našel osamoceného před brankářem Křivohlávek. Ve 14. minutě nás Chrudim těžce sevřela v obranném pásmu a vyrovnala. Přes tři oslabení jsme byli v této třetině lepší a zaslouženě to potvrdili gólem. V 19. minutě naši hráči vytvořili veliký závar před brankou hostů a po třech dorážkách protlačil puk do branky Jakub Pejcha.
Hned po přestávce skvěle prokličkoval obranou hostů Šembera a předložil puk Drlíkovi. V dobré pozici byl potom Švub, Pejcha dorážel na brankovišti. Ve 28. minutě dohrál soupeř Nastoupila, který zůstal ležet na ledě, ale naštěstí byl v pořádku. Následovala přesilovka po faulu na Švuba, ve které v dobré pozici stříleli Pražák, Řehák a Janík. Chuť jsme si spravili ve 33. minutě, když z rychlého protiútoku v situaci 3 na 2 zvyšoval na 3:1 Dominik Kačerovský. Soupeř asi znervózněl. Hned po zahájení hry došlo k bitce, ve které náš junior Křivohlávek složil bývalého reprezentanta Linharta a oba šli na 4 minuty na trestnou. Vzápětí je následoval se svým soupeřem Markl. Krátce na to dostala dvě minuty za protesty střídačka a hráli jsme ve třech proti čtyřem. Před odchodem do šaten ještě úřadoval hlavní rozhodčí Škorpil, který vyloučil Janíka a Kačerovského.
V úvodu třetí části jsme tak hráli minutu 3 proti 5 a další minutu v klasickém oslabení. Přežili jsme a po návratu obou hráčů po pěkné kombinaci celého útoku vstřelil Oliver Pirkl z prostoru mezi kruhy pod horní tyčku náš čtvrtý gól. Tato pasáž rozhodla celé utkání. Hosté ještě snížili na 4:2, ale skvěle hrající Orli po necelé minutě kontrovali střelou Matěje Drlíka na konečných 5:2. Ve zbytku utkání Orli náskok s přehledem pohlídali.
Po výborném výkonu všech hráčů jsme vrátili Chrudimi porážku z jejího ledu. Naši hráči měli velkou část utkání převahu a dali do hry více srdce. Naprosto zaslouženě přestříleli a porazili třetí tým tabulky. Partner utkání Cyklosport Dvořák vyhlásil nejlepším hráčem utkání Dominika Kačerovského.

Brankáři

• # - číslo dresu v posledním zápase (pro případ, že by se měnilo)
  • Min - počet odchytaných minut
  • Stř - počet střel vyslaných na brankáře
  • Ink - počet inkasovaných gólů
  • Zás - počet zásahů
  • Prů - průměr gólů na zápas ( = inkasované góly / minuty/60 )
  • Úsp - úspěšnost zásahů ( = zásahy / střely )