Jan Ruščák | | A-Tým

A-tým prohrál v Hlinsku 3:6

V nepovedené prostřední třetině ztratili Orli utkání v Hlinsku.

HC Hlinsko Horses:

Sodomka, 7. Vlk - Fink, Machač, Hudec, Nepokoj, Beneš, Picka - Grygar, Cejpek, Hron, Jílek, Krásek, Králíček, Brožek, Bouška, Kišš, Chvojka, Štěpánek. Trenér Rohlík

TJ ORLI Lanškroun:

Řoutil - Marek, T. Pražák, Křivohlávek, Macháček, Šlezingr, Nastoupil - F. Kužílek, Řehák, Markl - Šembera, Janík, Tomeš - Krč, Kačerovský, Gildain - Švub, Pirkl, Dvořák. Trenér R. Kužílek

Branky: 14. TS Kišš, 26. PPG Brožek (Machač), 29. Hron (Štěpánek, Machač), 34. Machač (Kišš, Chvojka), 35. PPG Kišš (Chvojka, Nepokoj), 47. PPG Nepokoj (Kišš, Machač) - 5. Markl (Kužílek, Janík), 7. Kužílek (Markl, Řehák), 31. Kužílek (Markl)

Vyloučení 4:6, využití 3:0, oslabení 0:0
Střely 31:24 (11:12, 15:5, 5:7)
Vývoj skóre: 0:2, 2:2, 3:2, 3:3, 6:3

Diváci: 102

Komentář

Pro utkání v Hlinsku připravil trenér Kužílek několik změn. Poprvé od začátku nastoupil v brance Pavel Řoutil, premiéru mezi muži si odbyl náš junior Tobias Tomeš, který hostuje v Šumperku. V útoku nastoupil výjimečně obránce Filip Kužílek.
Pozměněná sestava začala velmi dobře a dostávali jsme domácí tým pod tlak. V 5. minutě dorazil Tomáš Markl Kužílkovu střelu a poslal Orly do vedení. V 7. minutě si role vyměnili. Markl vyslal dopředu Filipa Kužílka, který obešel obránce, vystřelil a sám ještě střelu dorazil na 0:2. Hlinsko reagovalo výměnou brankáře, ale náš tlak pokračoval. V 10. minutě zahrozila dvojice Janík -  Šembera a chvíli po nich byl ve výborné pozici Gildain. Trenér domácích si vzal timeout. Ve 13. minutě vytvořila velký tlak opět s chutí hrající první pětka a akci zakončoval střelou Markl. Ve 14. minutě ujížděl útočník Hlinska a naše obranu mu přesekla hokejku. Rozhodčí nařídil trestné střílení, ze kterého soupeř snížil. Domácí po gólu ožili a nechali vyniknout Pavla Řoutila v naší brance. V závěru třetiny se zranil obránce Macháček.
Po přestávce putoval na trestnou Marek a v závěru jeho trestu ještě fauloval Krč. V signalizované výhodě hosté se šesti hráči vyrovnali. Hlinsko bylo na koni a naši nedokázali důrazně čistit prostor před Řoutilem. Ve 29. minutě tlačící domácí vstřelili gól na 3:2 a trenér Kužílek si vzal také timeout. V polovině utkání se opět prosadilo brankou duo Markl a důrazně zakončující Filip Kužílek (gól je na fotografii). Oba hráči tak zaznamenali třetí bod v utkání. Z vyrovnání jsme se neradovali dlouho. Ve 34. minutě šlo Hlinsko znovu do vedení při hře 4 na 4 a po minutě přidalo další gól v přesilovce - 5:3. Tato třetina se nám nepovedla a hlavním důvodem bylo 5 vyloučených hráčů na naší straně. Domácí dokázali v přesilovkách trestat.
Ve třetí třetině měli Orli mírnou převahu, ale gólově se již neprosadili. Naopak domácí potrestali další vyloučení Krče gólem na 6:3.
Odehráli jsme velmi dobrou první a třetí třetinu, kde jsme měli převahu a soupeře i přestříleli, ale výpadek ve druhé části kterou jsme prohráli 4:1 se už opravit nepodařilo. Při tom v rovnovážném stavu hráčů Orli vyhráli 2:3.
Se stejným soupeřem se potkáme v pátek od 19:00 doma. Porážka potvrdila definitivně naše 7. místo v pardubické skupině ligy po první části.

Brankáři

• # - číslo dresu v posledním zápase (pro případ, že by se měnilo)
  • Min - počet odchytaných minut
  • Stř - počet střel vyslaných na brankáře
  • Ink - počet inkasovaných gólů
  • Zás - počet zásahů
  • Prů - průměr gólů na zápas ( = inkasované góly / minuty/60 )
  • Úsp - úspěšnost zásahů ( = zásahy / střely )