Muži vydřeli výhru nad Litomyšlí v nájezdech

Opět po výborném výkonu celého týmu přehráli Orli velkým nasazením doma Litomyšl.

Nimmerrichter - F. Kužílek, T. Pražák, Křivohlávek, Macháček, Mann, Nastoupil, Marek, Šlezingr - Pejcha, Řehák, Markl - Šembera, Janík, Drlík - Krč, Kačerovský, Gildain - Švub, Pirkl, Dvořák. Trenér R. Kužílek

Dostál - M. Bažant, Bláha, Jonáš, Myška, Zahradník, Škvor, Švec - Voříšek, T. Půlpán, Cink, Edl, Stoklasa, Jakubec, Barkóci, Dostál, Vomočil. Trenér J. Bažant

Branky: 32. PPG Drlík (Mann), 65. rozhodující TS Pirkl - 27. Vomočil

Vyloučení 4:5, využití 1:0, oslabení 0:0
Střely 26:32 (7:12, 10:11, 8:7, 0:2)

Diváci: 130

Do sestavy Orlů se vrátili dva hráči. Jan Nastoupil po zranění v závěru letní přípravy a Tomáš Markl, který chyběl kvůli pracovnímu vytížení. Trenér tak mohl sestavit čtyři kompletní pětky.
Zápas přinesl rychlý a dramatický hokej, kde se útočné akce přelévaly z jedné strany na druhou. V utkání kralovaly obrany a oba brankáři.
V úvodu první třetiny byli lepší Orli, od druhé poloviny třetiny zase Litomyšl. Už ve 2. minutě vyrobili naši hráči velký závar před brankou hostů, kde mohl zakončovat Janík. Stejný hráč v 7. minutě nedokázal skórovat do prázdné branky Litomyšle. V 11. minutě v situaci sám před brankářem přestřelil Pejcha. Hosté potom vytvořili obrovský tlak při vyloučení Švuba, ale obrana byla na místě.
Po přestávce tečoval Kačerovský nebezpečně střelu Nastoupila od modré. Ve 26. minutě se ocitl sám před brankářem Drlík. Vzápětí se Litomyšl ujala vedení, ale jak. Čárový rozhodčí Matějka správně viděl asi metrový ofsajd hostů, zvedl ruku, ale asi po vteřině ji k údivu celé haly dal dolů a hosté skórovali. Ve 32. minutě jsme se konečně dočkali. Při přesilovce 4 na 3 našel Mann od modré před brankou Matěje Drlíka a ten vyrovnal. Vzápětí se ukázal Krč, který dvakrát během střídání ujel obraně soupeře a nebezpečně střílel.
Ve třetí třetině se hra změnila v boj. V 50. minutě vyslal Křivohlávek jedovku od modré čáry. Z protiútoku zasáhla bomba do masky Nimmerrichtera. V 55. minutě najížděl Drlík sám na branku Litomyšle, ale dvě sekery zůstali bez potrestání. V samotném závěru jsme mohli rozhodnout. Nejprve jeli dva na jednoho Krč s Gildainem, pak dostal Janík mezi kruhy přihrávku od Šembery a v poslední minutě jeli dva na jednoho Křivohlávek s Gildainem. 7 sekund před koncem byl skolen ostrým zákrokem na naší útočné modré Dvořák.
Gól nepadl, ale v prodloužení jsme měli téměř dvouminutovou přesilovku 4 na 3. Nic jsme z ní nevytěžili. V závěru prodloužení byli Orli pod tlakem a Nimmerrichter vytáhl dva neskutečné zákroky v situaci 1 proti 1.
O výsledku musely rozhodnout nájezdy. Za nás neuspěli Janík, Šembera, Kačerovský a Drlík. Nájezdy hostů zlikvidoval z přehledem Nimmerrichter. Takže rozhodla pátá série, ve které proměnil kouzelník Oliver Pirkl a vybojoval druhý bod.
Orli si výhru zasloužili maximální bojovností a nasazením a nebýt neregulérního gólu soupeře mohli brát tři body, protože v obraně nechybovali. Skvěle fandili i diváci.
Partnerem utkání byla Soma Lanškroun a její majitel ing. Ladislav Verner vyhlásil nejlepším hráčem Orlů Matěje Drlíka.
Obě branky Orlů zaznamenal na svých skvělých fotografiích pan Zdenek Jureček.
Orly teď čekají tři zápasy v příštím týdnu. Ve středu v Hlinsku, v pátek od 19:00 Hlinsko v HBM a v neděli od 17:00 doma Chrudim.