HC Spartak Polička:

Klička - Hamerník, Boštík, Máša, Nunvář, Elis - Tobiáš, Pazourek, Kunstmüller, Kyncl, Šerejch, Krajíček, Zobač, Nečas.

TJ ORLI Lanškroun:

Nimmerrichter - F. Kužílek, T. Pražák, Macháček, Křivohlávek, Marek, Verner - Pejcha, Řehák, Janík - Krč, Šembera, Kačerovský - Švub, Pirkl, Dvořák. Trenér R. Kužílek.

Branky: 6. Švub (Dvořák, Verner), 7. Křivohlávek, 21. Řehák (Šembera, Pejcha), 24. Kačerovský (Krč), 31. Křivohlávek (Kačerovský), 47. Janík (Křivohlávek, Kačerovský), 50. Kačerovský (Krč, Křivohlávek).

Vyloučení 3:2, využití 0:0, oslabení 0:0.

Diváci: 107

Komentář

Za Orly letos poprvé nastoupil náš juniorský obránce Milan Křivohlávek, který hostuje v Šumperku. A uvedl se parádním výkonem a čtyřmi body (2+2). Ale nejen on. Všichni hráči podali výborný výkon.
Hned v úvodu mohl skóre otevřít Švub a po něm dobrou střelou z kruhů Řehák. Zadařilo se v dalším střídání. Naši hráči ujeli v situaci 3 na 1. První střelou ještě nedali, ale v pokračování akce se (konečně) trefil Vojtěch Švub. První bod v dresu Orlů si připsal za asistenci junior Jakub Verner. V 7. minutě projel hřištěm Milan Křivohlávek a trefil přesně na vzdálenější tyč - 0:2. Ve 12. minutě ujel do samostatného úniku Pejcha. O minutu  později jsme vybojovali přesilovku a domácí tým těžce svírali. V závěru třetiny si zachytal i Nimmerrichter. Celkově jsme byli jasně lepší a tlak dokázali i gólově vyjádřit. Hned 34 sekund po přestávce vymetl kapitán Jan Řehák z vrcholu kruhů šibenici branky Poličky. Ve 24. minutě poslal vysokým dloubákem Krč do úniku Dominika Kačerovského, který nezaváhal - 0:4. V polovině utkání předvedli Orli parádní ťukec v útočném pásmu, který zakončoval do poloodkryté branky Milan Křivohlávek. Za stavu 0:5 bylo prakticky hotovo. Poličku jsme nepouštěli do vážnějších akci a když, tak byl Nimmerrichter na místě. Orli předváděli pohledné kombinace, ale další gól ve druhé třetině nedali.
Ve třetí části se spíše dohrávalo. Ve 47. minutě poslal Křivohlávek do nájezdu MIchala Janíka - 0:6. A potom kombinaci celého útoku zakončil svým druhým gólem v utkání taktéž čtyřbodový Dominik Kačerovský. Ve zbytku utkání šlo o to udržet nulu pro Kamila Nimmerrichtera, což se podařilo. Velké šance ještě měli Švub a Kužílek. V poslední minutě poslali domácí hlavou do mantinelu Švuba, ale po následné šarvátce se vylučovalo jen na naší straně.
Skvělý výkon a skvělý výsledek s nulou je pozvánkou na další utkání v neděli od 17:00 doma s LItomyšlí.