středa 26.10.2022, 19:00

HC Slovan Moravská TřebováTJ ORLI Lanškroun

4:1 (0:1, 2:0, 2:0)

Muži prohráli v Moravské Třebové 1:4

V zápase, ve kterém jsme byli podstatnou část lepším týmem, jsme prohráli díky slabé koncovce.

HC Slovan Moravská Třebová:

Peksa - Pírek, Dubovčí, Kuchař, Cekr, Blaháček - Cach, Scheuter, Rosecký, Fibrich, Marek, Palička, Horký, Skopal, Kavan, Šíp. Trenér Přecechtěl.

Nimmerrichter - F. Kužílek, T. Pražák, Bureš, Macháček, Zedníček, Verner - Pejcha, Janík, Marek - Krč, Šembera, Kačerovský - Švub, Pirkl, Dvořák - Mann, Gildain. Trenér R. Kužílek

Branky a nahrávky: 23. PPG Skopal (Dubovčí), 26. Fibrich (Horký, Cach), 56. Cach (Horký, Skopal), 60. PPG Kavan (Pírek, Skopal) - 4. Kužílek (Pražák).

Vyloučení 5:5, navíc domácí TS, využití 2:0, oslabení 0:0.
Střely 37:35 (13:16, 14:10, 10:9)

Diváci: 256

Orly přijela do Moravské Třebové podpořit velmi slušná skupina fanoušků. Lanškrounští se jim odvděčili výborným vstupem do utkání. Hned v úvodní minutě vybojovali přesilovku. Tu sice nevyužili, ale hned po jejím skončení zaútočila naše první obranná dvojice. Střelu Tomáše Pražáka dorazil do branky domácích Filip Kužílek - 0:1. I v dalším průběhu jsme měli silnou převahu a hráli převážně v útočném pásmu. Slovan útočil z rychlých protiútoků. Měli jsme další šance. Po průniku Krče střílel Šembera, pak Krčovu střelu vyrazil gólman domácích před sebe, ale naši nedokázali dorazit. V přesilovce byl v dobré pozici Janík, Kužílkovu střelu od modré mohl dorazit Marek, v oslabení jeli 2 na 1 Janík s Pejchou. K naší škodě jsme z řady dobrých situací nedokázali vyjádřit převahu gólově. Hrozili i domácí a v 19. minutě vytáhl Nimmerrichter zákrok z repertoáru Dominika Haška, když doráženou střelu chytil v pozici na zádech. Oba brankáři byli ozdobou utkání i Peksa na straně Slovanu předvedl několik superzákroků. Ve 23. minutě využila Moravská přesilovku a bylo srovnáno. Po gólu ožila a byla lepší. Ve 26. minutě neproměnil Mann sólový nájezd a z rychlého protiútoku domácí skórovali - 2:1. Orli přidali a vyrovnání viselo na vlásku. Dvě superstřely měl Krč, Dvořák proháčkoval obranou až před Peksu, do podobné situace se dostal Pejcha, následoval velký závar před brankou domácích v přesilovce. Ve 36. minutě neproměnil Švub sólový nájezd. Náš tlak pokračoval ve třetí třetině. Ve 42. minutě už hráči zvedali ruce nad hlavu, ale dorážka Kačerovského neprošla za čáru. Pak ujel do nájezdu Šembera. Šance byly i v následující přesilovce. V oslabení ujel obraně Orlů Horký. Nedal, ale bylo nařízeno celkem přísné trestné střílení. To skončilo v lapačce výborného Nimmerrichtera. Naši se tlačili do útoku. Ve výborné pozici střílel z kruhu Šembera. Nic a zase nic. V 54. minutě po zmatcích v obraně Orlů chytil Nimmerrichter střelu ze dvou metrů. Nepoučili jsme se a po dalších zmatcích před naší brankou Slovan zvýšil na 3:1. Lanškrounští už neměli sílu na obrat, naopak v poslední minutě inkasovali v početní nevýhodě.
Utkání, ve kterém jsme byli minimálně 40 minut lepší jsme prohráli celkem krutě 1:4. Zápas, ve kterém kralovali oba brankáři, ztratili Orli mizernou koncovkou. S jedním vstřeleným gólem se v této soutěži nevyhrává.
Připojená fotogalerie ukazuje jednak mlhu, ve které se hrálo a některé šance Orlů ve druhé třetině.
Teď nás čeká domácí dvojzápas se sousedy v tabulce - v pátek od 16:30 Spartak Polička a v neděli od 17:00 Spartak Choceň.

Orli stále stoupají

Mladý tým mužů odehrál nejlepší sezónu od roku 1972.

Junioři Orlů mezi nejlepšími

Naši junioři přes veliké zdravotní komplikace opět odehráli velmi dobrou sezónu.

Junioři porazili Vrchlabí 6:5 na nájezdy

V divokém posledním utkání sezóny dokázali Orli konečně proměnit dobré výkony v nadstavbě ve výhru.