Naši muži byli drtivou většinu utkání domácím naprosto vyrovnaným soupeřem.

HC Chrudim:

Novotný - Hejduk, Pilař, Hrdlička, Budínský, Pejzl, M. Felcman, Linhart - Kostka, Cvrček, Plch, V. Felcman, Hykl, Turčáni, Polák, Pavlík, Formánek, Cimburek, Dobiáš, Langr. Trenér Čáslava.

Nimmerrichter (47. Řoutil) - F. Kužílek, Pražák, Bureš, Macháček, Zedníček, Verner - Pejcha, Šembera, Marek - Krč, Kačerovský, Drlík - Švub, Pirkl, Dvořák. Trenér R. Kužílek.

Branky: 18. Pavlík (Formánek, M. Felcman), 40. PPG Pavlík (Polák), 47. PPG Dobiáš (Plch, Langr), 50. Plch (Turčáni, Linhart), 59. PPG Polák (Linhart, Cvrček) - 44. Krč, 51. Macháček (Šembera)

Vyloučení 2:6, navíc Nimmerrichter 10+OK, využití 3:0, oslabení 0:0.
Střely 43:34 (16:15, 18:11, 9:8).

Diváci: 145

Chrudim letos nastupuje s omlazeným týmem, ale doplněným o hráče typu expardubického Tomáše Linharta (888 startů v extralize). Lanškroun hrál od začátku výborně a byl domácím naprosto vyrovnaným soupeřem. V 6. minutě byl ve veliké šanci Dvořák. V následující přesilovce byli v brankových pozicích Švub a Šembera. Na druhé straně ujeli domácí 3 na 1 také bez gólového efektu. V 16. minutě našel Pirkl před brankou Dvořáka, ten nedal. Až v 18. minutě padl gól a radovala se Chrudim. Vzápětí mohl zblízka vyrovnat Marek. V úvodu druhé třetiny zakončoval nebezpečně akci celého útoku Pirkl. Domácí pak měli velmi silných asi osm minut, kdy několikrát nechali vyniknout Nimmerrichtera v naší brance. Orli se probudili. Drlík najížděl sám na branku, pak Zedníček nebezpečně střílel od modré. Zdálo se, že půjdeme i podruhé do kabin za stavu 1:0. Jenže se začaly dít věci. Rozhodčí Pilný dvě minuty před přestávkou přísně vyloučil Kačerovského v době, kdy jsme nebezpečně obléhali branku Chrudimi. Pak 19 sekund před sirénou potrestal Lanškroun za špatné střídání v okamžiku, kdy domácí hráli v šesti! Chrudim bleskově využila přesilovku 5 na 3. Vedení domácích 2:0 nás nezlomilo a dál jsme bojovali naplno. Ve 45. minutě obešel Tomáš Krč velezkušeného obránce Linharta a blafákem snížil na 2:1. Rozhodčí dál neměřil stejným metrem a za běžný zákrok vyloučil Dvořáka. Přesně v okamžiku konce jeho trestu se Chrudim radovala z dalšího gólu. Jenže brankář Nimmerrichter si byl jistý, že měl kotouč v rukavici a po stupňovaných protestech musel do sprch. Oslabení jsme ubránili, ale v rovnovážném stavu znovu inkasovali - 4:1. Lanškrounští hráči to nevzdali a po minutě zavezl puk za branku Šembera a Michal Macháček prostřelil vše od modré - 4:2. V 54. minutě Orli předvedli ťukec po ose Švub - Pirkl, ale Dvořák nedokázal v obrovské šanci přehodit ležícího gólmana. Po nich ujela 2 na 1 dvojice Kačerovský - Krč, který přestřelil branku. V závěru jsme šli po teatrálním skoku domácího hráče opět do čtyř a domácí v přesilovce potvrdili výhru 5:2.
Hrál se velice pohledný, rychlý a dramatický hokej. Za rovnovážného stavu se hrálo 2:2. Jenomže hlavní rozhodčí pískal stejné zákroky jen na naší straně (trestné minuty 4:42). Vyloučil nám šest hráčů za sebou ( pět vyloučených během 11 minut!) a domácí přesilovky zvládli. Kluci podali velmi dobrý výkon, k bodům bylo potřeba proměnit více šancí, kterých jsme měli dost.