neděle 25.09.2022, 17:00

HC Kohouti Česká TřebováTJ ORLI Lanškroun

8:2 (4:1, 2:1, 2:0)

Muži prohráli v České Třebové 2:8

V prvním utkání krajské ligy ztratili muži utkání v České Třebové hned v úvodu po třech inkasovaných gólech v našich přesilovkách.

HC Kohouti Česká Třebová:

Ament - Sedlák, Daněk, Hradil, Jemelka, Král, Pažourek - Pavlovský, Ostřanský, Augustin - Semorád, Fúzik, Plášek - Vaňo, Prachař, Veverka - Čada, Stolín.

Nimmerrichter - F. Kužílek, T. Pražák, Macháček, Moučka, Zedníček, Janík, Marek - Pejcha, Řehák, Drlík - Krč, Kačerovský, Šembera - Švub, Pirkl, Dvořák. Trenér R. Kužílek

5. Semorád (Fúzik, Jemelka), 9. SHG Augustin (Pavlovský), 9. SHG Pavlovský, 17. SHG Plášek (Hradil), 23. Pavlovský (Sedlák, Augustin), 40. Augustin (Pavlovský, Ostřanský), 53. PPG Stolín (Veverka), 54. Augustin (Semorád, Ostřanský) - 18. PPG Švub (Marek), 39. Krč (Drlík, Macháček)

Vyloučení 5:8, využití 1:1, oslabení 3:0, střely 53:24

Diváci: 303

V prvním utkání krajské ligy čekal Orly nadmíru těžký soupeř - loňský vítěz ligy Česká Třebová. Po úvodním oťukávání se prosadil pěknou individuální akcí v 5. minutě expardubický Semorád 1:0. V 8. minutě byl faulován Kačerovský. V přesilovce byl v dobré pozici Pejcha, jenže z protiútoku Kohouti skórovali. Bohužel ještě v této přesilovce jsme po 26 sekundách znovu inkasovali! Trenér R. Kužílek si vybral oddechový čas, aby tým uklidnil. Potom se do dobré šance dostal Pejcha, který se prodral před brankáře domácích a po něm Dvořák, když v sólovém nájezdu objel branku a nebezpečně zakončoval. V 16. minutě měl Lanškroun další výhodu přesilové hry. Bohužel se stejným scénářem. Opět obránci zapomněli za zády najíždějícího hráče a prohrávali jsme 4:0. Naštěstí ještě v téže přesilovce skóroval Vojtěch Švub. V této třetině Orli v podstatě ztratili zápas. Hráli jsme bojácně, dělali individuální chyby a nebyli jsme schopni zastavovat šikovné útočníky Kohoutů. Řadu dalších šancí zlikvidoval výborný Nimmerrichter.
Přestávka nám přišla k duhu. Jakoby na led vyjel jiný tým. Hned v úvodu byl vyloučený Krč. V oslabení ujížděl Pirkl, ale byl faulován. Při hře 4 na 4 jsme se špatně domluvili na přebírání hráčů a inkasovali na 5:1. Pak jsme ale měli více ze hry a domácí tým tlačili. Do výborné pozice se dostal Řehák a po něm zakončoval akci celého útoku nebezpečnou střelou Švub, kdy puk tancoval po brankové čáře. Další šance měl F. Kužílek, znovu Švub, Kačerovský a v oslabení Dvořák. Obrovskou šanci v dalším oslabení měl Šembera, jehož střelu vyrazil domácí brankář jen s velkými obtížemi. Až ve 39. minutě prostrčil Drlík kotouč na Tomáše Krče, který sólový nájezd s přehledem proměnil. Jeho první gól za Orly v mistrovských utkáních! Z naší strany výborná třetina, kdy jsme se soupeři minimálně vyrovnali, ale v samém závěru vstřelili Kohouti další gól na 6:2.
V dobrém výkonu jsme nemohli pokračovat ve třetí třetině, protože rozhodčí přísně posílal na trestnou lavici jednoho našeho hráče za druhým, ale na druhé straně stejné zákroky promíjel (třeba brutální sekeru na Řeháka). Až ve čtvrté přesilovce během 12 minut se domácí radovali. Definitivní podobu výsledku dal v 54. minutě třígólový Augustin - 8:2.
Česká Třebová vyhrála naprosto zaslouženě. Její zkušení extraligoví hráči prokázali velmi šikovné ruce. Z naší strany byla výborná druhá třetina, kdy jsme byli vyrovnaným soupeřem, ale nelze v jednom utkání dostat tři góly při vlastních přesilovkách!
Ve středu 28. 9. od 18:00 nás čeká první domácí utkání s Moravskou Třebovou. Přijďte podpořit Orly.

19 Drlík Matěj U 0 1 1 1 2 -1 0   0 0 0 0 0