6:3 (1:0, 1:1, 4:2)

Orli to dokázali - pohár zůstává doma!

Muži vyhráli i třetí zápas a vyhráli turnaj bez ztráty bodu při skóre 21:7

Nimmerrichter - F. Kužílek, T. Pražák, Macháček, Bureš, Mann, J. Verner - Švub, Pirkl, Drlík - Marek, Řehák, Kalač - Krč, Kačerovský, Šembera. Trenér R. Kužílek.

Branky: 14. Drlík (Pirkl), 24. Drlík (Pirkl), 50. Švub (Drlík), 51. Bureš (Kačerovský), 54. Krč, 56. PPG Krč (Kačerovský) - 29. PPG Müller (Majola), 42. Grünwald (Müller, Antal), 46. Antal (Majola).

Vyloučení 3:2, využití 1:1, oslabení 0:0. Vývoj skóre: 2:0, 2:3, 6:3.

Diváci: 50

Říká se, že poslední krok bývá nejtěžší. Nás čekal v posledním utkání nejkvalitnější soupeř - Dynamiters Blansko. Hrál se opatrný a důrazný hokej, při kterém toho obrany útočníkům mnoho nedovolily. Ve 14. minutě vyhrál buly v útočném pásmu Pirkl a Matěj Drlík poslal Orly povedenou střelou do vedení. Před přestávkou měl ještě dobrou šanci Macháček. Ve 23. minutě jel sám na branku Švub a ještě v tomtéž střídání ujeli 2 na 1 Pirkl a zakončující Matěj Drlík - 2:0. Branka Blansko nezlomila. Postupně se dostávalo do tlaku a Nimmerrichter musel vytáhnout několik superzákroků. Pak musel na trestnou Šembera a hosté z velkého tlaku snížili. Domácí se k šancím dostali až v závěru druhé části. Hned při prvním střídání třetí třetiny se dostala pod silný tlak naše první pětka a bylo vyrovnáno. Ve 46. minutě bylo ještě hůře - 2:3. Závěr Orlů byl ale znovu excelentní. Během sedmi minut předvedli parádní obrat čtyřmi brankami. V 50. minutě se trefil z prostoru mezi kruhy pod víko Vojta Švub. Po minutě vše prostřelil od modré Tomáš Bureš. V 54. minutě protlačil puk za brankovou čáru po závaru Tomáš Krč a stejný hráč potom pěknou střelou ukončil přesilovou hru z pozice obránce - 6:3. Po velmi dobrém výkonu jsme mohli slavit třetí výhru v turnaji.
Pak přišlo na řadu vyhlášení. Předseda klubu TJ Orli Lanškroun Jiří Mann předal cenu nejlepšího hráče Orlů v turnaji Dominikovi Kačerovskému a potom spolu s panem Jiřím Kollertem (spolumajitelem Pekařství Sázava) předali našim hráčům pohár pro vítěze turnaje. Další pořadí: 2. Uherský Ostroh, 3. Blansko, 4. Jindřichův Hradec.
Nejproduktivnějším hráčem se stal Tomáš Krč (3 z., 4 g. + 4 as. = 8 bodů). V první desítce máme ještě 3. Dominika Kačerovského (4+2=6), 5. Matěje Drlíka (3+2=5) a 9. Vojtu Švuba (3+0=3).
Mezi brankáři skončil Kamil Nimmerrichter o fous druhý s průměrem 2,00. Mezi obránci Tomáš Bureš rovněž druhý (2+1=3).