TJ ORLI LanškrounJindřichův Hradec

5:1 (2:0, 1:0, 2:1)
Jan Ruščák | | A-Tým

Orli sahají po vítězství v turnaji

Muži navázali na velmi dobrý výkon z pátku a i v sobotu přesvědčivě vyhráli 5:1.

TJ ORLI Lanškroun:

Nimmerrichter - Bureš, Pražák, Zedníček, Mann, Šlezingr, T. Hrdina - Pejcha, Řehák, Drlík - Krč, Kačerovský, Šembera - Švub, Pirkl, Dvořák - Gildain, Marek, Markl. Trenér R. Kužílek

14. Pejcha (Drlík, Mann), 20. Šembera (Krč), 31. Drlík (Marek), 51. Kačerovský (Krč), 52. Marek (Šembera) - 55. Kocar (Strnad)

Vyloučení 5:8, využití 0:0, oslabení 0:0

Diváci: 50

Komentář

Proti loňskému vítězi turnaje nás čekal oboustranně urputný a opatrný boj se spoustou osobních soubojů a přerušování. Orli se dobře pohybovali, ale naráželi na dobře organizovanou obranu. Více nebezpečných šancí v první třetině tak měli hosté. Nepomohli nám ani čtyři přesilovky, z toho jedna dlouhá 5 na 3. Klíčovou postavou tak byl brankář Kamil Nimmerrichter, který s přehledem vyřešil nájezd 2 na 1, potom chytil sólový nájezd i trestné střílení. Ve 14. minutě zakončil situaci 2 na 1 Jakub Pejcha a vedli jsme. Ani gól obraz hry první části nezměnil a dál nás čekala těžká práce. Když už  byli hráči pomalu na cestě do šaten, tak tři vteřiny před sirénou ujela dvojice Krč a zakončující Michal Šembera - 2:0. Po přestávce jsme začínali být přeci jen nebezpečnější, ale potvrdili jsme to jedinou brankou ve třetině, když obrannou Jindřichova Hradce prokličkoval Matěj Drlík a krásně zakončil. Další šance měli Kačerovský, Krč a znovu Šembera. Definitivně jsme soupeře zlomili až v závěrečné části. V 50. minutě našel Krč zpoza branky volného Kačerovského, který zblízka zvýšil na 4:0 a po necelých dvou minutách vše prostřelil z vrcholu kruhů Ondřej Marek. Soupeř už jen kosmeticky upravil skóre na konečných 5:1.
Velký podíl na výhře má brankář Kamil Nimmerrichter, ale opět odvedl celý tým výbornou práci. O kolektivním výkonu svědčí i vysoký počet bodujících hráčů.
Orli tak po druhém dnu zůstávají jediným neporaženým týmem a mají nakročeno k vítězství v turnaji.

Druhý zápas:
Hokej Uherský Ostroh - Dynamiters Blansko HK 4:2 (3:0, 1:2, 0:0)
Branky: 6. Červenka, 15. Červenka (J. Zalubil), 17. Bezděk (Fuga), 27. Červenka (J. Zalubil) - 26. T. Antoňů (Majola), 31. Müller (Grünwald)

O vítezství v turnaji budou Orli bojovat zítra v neděli od 12:30 proti Dynamiters Blansko HK.