pátek 02.09.2022, 17:00

TJ ORLI LanškrounHokej Uherský Ostroh

10:3 (1:1, 2:2, 7:0)

Orli zahájili turnaj vysokou výhrou

V prvním utkání domácího turnaje porazili muži Uherský Ostroh 10:3 zejména díky excelentnímu výkonu ve druhé polovině utkání.

Řoutil - F. Kužílek, T. Pražák, Macháček, Bureš, Zedníček, Mann, Šlezingr, T. Hrdina - Švub, Pirkl, Dvořák - Pejcha, Řehák, Kalač - Krč, Kačerovský, Šembera - Marek, Gildain, Drlík. Trenér R. Kužílek.

Branky a nahrávky: 7. Kačerovský (Krč, Zedníček), 33. Bureš (Pejcha), 39. Kačerovský (Šembera), 44. Kačerovský (Krč), 46. Pejcha (Macháček), 51. Krč, 52. Švub (Dvořák), 52. Švub (Pirkl, Kužílek), 56. Macháček (Bureš), 59. Krč - 19. Míka (Rusnák), 21. J. Zalubil (Míka), 37. J. Zalubil (Míka).

Vyloučení 3:4, využití 0:0, oslabení 0:0.
Vývoj skóre 1:0, 1:2, 2:2, 2:3, 10:3.

Diváci: 50

V úvodním utkání turnaje nás čekal nejlepší tým zlínského přeboru Uherský Ostroh. Naši měli od počátku mírnou převahu, kterou během utkání neustále stupňovali. Skóre otevřel v 7. minutě po kombinaci celé pětky Dominik Kačerovský. Další gól jsme už ale nepřidali přes spoustu dobrých pozic. Naopak soupeř dokázal naše chyby trestat a proto v polovině utkání vedl 1:2. Veliké šance spálili Švub, Zedníček a Krč, který ještě navíc neproměnil trestné střílení. Ve 33. minutě dorazil Pejchovu střelu Tomáš Bureš. Hosté nás potom nachytali na švestkách a nájezd dva na nikoho proměnili v třetí gól. Do druhé přestávky dokázal vyrovnat znovu Kačerovský. Ve třetí části již Orli zcela dominovali a soupeř přestával stíhat. Naši spustili nevídaný brankostroj. Nejprve Dominik Kačerovský završil hattrick, když v nájezdu vymetl roh nad lapačkou soupeřova brankáře. Pak tečoval Jakub Pejcha Macháčkovu střelu a následně se konečně trefil i Tomáš Krč. Nebylo to vše. V 52. minutě se dvakrát trefil Vojta Švub a odčinil tak asi pět neproměněných tutovek. V 56. minutě přidal Michal Macháček devátý gól při hře 4 na 4 a v 59. minutě završil desítku po úniku zprava znovu výborný Tomáš Krč.
Vysoká výhra je kolektivním dílem celého kádru. Hráči ji vypracovali nasazením a bojovností. Za nerozhodnutého stavu nás několikrát podržel gólman Pavel Řoutil.

Druhé utkání:
HC Střelci Jindřichův Hradec - Dynamiters Blansko HK 5:6 (0:2, 3:1, 2:3)
Branky: 33. PPG Strnad  (Popelka), 35. Novák (Štrajt), 38. PPG Novák (Kohút), 44. Popelka, 49. Strnad - 11. PPG Malý (Antal), 17. T. Antoňů, 39. T.Antoňů (Malý), 48. Grünwald (Jílek), 57. Kubíček (Hussein), 58. Grünwald (Berka)
Vyloučení 4:3, využití 2:1, oslabení 0:0.

Dnes v sobotu čeká Orly od 15:00 tým HC Střelci Jindřichův Hradec.