středa 09.02.2022, 19:00

TJ ORLI LanškrounSpartak Nové Město nad Metují

2:6 (1:2, 1:2, 0:2)

Orli vypadli v osmifinále a budou hrát o pohár V. Martince

Muži prohráli druhé osmifinále 2:6 a čeká je vyřazovací část o pohár V. Martince.

Faltus - F. Kužílek, Pražák, Bureš, Moučka, Doležal, Macháček - Pejcha, Pirkl, Markl - Drlík, Vogel, Švub - Mann, Řehák, Nastoupil - Zedníček. Trenér R. Kužílek

2. PPG Markl (Pirkl, Pražák), 26. PPG Markl (Pirkl, Pejcha) - 17. TS Březina, 19. Petr (Veselý, Borovec), 22. PPG Zámečník (Březina, Borovec), 36. SHG Černý, 50. Maršík (Černý), 60. ENG SHG Dufek

Vyloučení 5:9, využití 2:1, oslabení 0:2

Ve druhém utkání osmifinále se před letos rekordní návštěvou v HBM představil Spartak Nové Město n. M. jako velice kvalitní tým z dobrým bruslením. Orli vstoupili do utkání velmi dobře a hned jejich první útok byl zakončen faulem hostů. V přesilové hře po závaru našel Oliver Pirkl Tomáše Markla, který otevřel skóre. Orli výborně bruslili, bojovali a vytvořili si převahu. V 7. minutě ve vlastním oslabení ujel Matěj Drlík, ale nedotáhl blafák. V 15. minutě dravý Tomáš Markl vystřelil jedovatou střelu, kterou brankář s obtížemi vyrazil a sám Tomáš ještě dorážel. Náš tlak ukončilo velice přísné trestné střílení v 17. minutě, kterým Spartak vyrovnal. Naše hráče to poněkud rozhodilo a po chvíli inkasovali druhou branku. A bylo ještě hůř. Po pouhých 8 sekundách byl vyloučen Moučka a minutu po něm přehodil Bureš plexisklo a soupeř měl 60 sekundovou výhodu 5 na 3, kterou rozdělila přestávka. Tu jsme ubránili, ale v následné klasické přesilovce se natlačil útočník hostů do brankoviště a protlačil puk do branky - 1:3. Naši hráči bojovali dál a v další přesilovce v 26. minutě opět po nahrávce Olivera Pirkla zakončil Tomáš Markl - 2:3. Utkání se rozhodovalo v polovině. Nejprve Tomáš Bureš nepříjemně narazil do mantinelu a utkání pro něho skončilo. Chvíli po něm byl hokejkou v obličeji zraněn Oliver Pirkl. Čtyřminutovou přesilovku jsme nevyužili. Naopak hosté ujeli do samostatného nájezdu, který ještě Honza Faltus zlikvidoval, ale vzápětí po chybné rozehrávce další se soupeřů zvýšil na 2:4. Definitivní rozhodnutí přišlo v 50. minutě s pátou brankou Spartaku. Za prakticky rozhodnutého stavu 2:5 hosté nepochopitelně přitvrdili a byli za to čtyřikrát potrestáni vyloučením, při čemž několik dalších faulů jim prošlo. Například zákrok na Matěje Drlíka či likvidační faul na Filipa Kužílka tři minuty před koncem. Trenér Radomír Kužílek v závěru využil přesilovky ke hře 6 na 4, když odvolal brankáře. Orli si dokázali vytvořit tlak, ale kýžený gól nepadl. Soupeř pak uzavřel skóre do prázdné branky.
Se soupeřem z horní poloviny tabulky Orli odvedli velmi dobrý výkon a přes prohru 0:2 na zápasy se rozhodně nemají za co stydět. Nyní nás čeká play-off o pohár V. Martince. Nasazení týmů ještě není jasné, ale pravděpodobně nás čeká Polička. První utkání by se hrálo v neděli 13.2. od 17:00 doma, odveta u soupeře ve středu 16.2. a případné třetí utkání v neděli 25.2. opět u nás.