neděle 06.02.2022, 17:00

Spartak Nové Město nad MetujíTJ ORLI Lanškroun

2:1 (0:0, 0:1, 2:0)

V prvním osmifinále prohráli Orli těsně 1:2

Přes velmi dobrý výkon ztratili Orli po vyrovnaném průběhu úvodní utkání s Novým Městem nad Metují.

Faltus - F. Kužílek, Pražák, Moučka, Macháček, Doležal, Bureš, Zedníček - Pejcha, Pirkl, Nastoupil - Drlík, Švub, Markl - Mann, Preisner, Marek. Trenér R. Kužílek.

42. PPG Hylena (Klust, Dostál), 58.  Březina (Hynek, Zámečník) - 35. Pejcha (Pirkl)

Vyloučení 5:4, využití 1:0, oslabení 0:0

Začal vrchol sezóny play-off. Většina našich hráčů se dala zdravotně do pořádku. Avšak i tak chyběli veliké opory obránce Křivohlávek a nejproduktivnější útočník Vogel. Hrál se oboustranně opatrný hokej, ve kterém kralovaly obrany a hlavně oba brankáři. Vyrovnaný stav vydržel 35 minut. Pak šli Orli do vedení, když přihrávku Olivera Pirkla zužitkoval Jakub Pejcha. V poslední minutě druhé třetiny jsme měli výhodu přesilovky. Po jejím skončení fauloval Doležal a domácí jeho trest zužitkovali za pouhých sedm sekund - bylo vyrovnáno. Naši hráči pokračovali ve výborném výkonu, ale další gól se vstřelit nepodařilo. Nakonec byli šťastnější domácí. Rozhodnutí přišlo v čase 57:39, když domácí Březina zajistil vítězný gól. Orli si vytvořili velký závěrečný tlak. Navíc v čase 59:20 hráli přesilovku a odvolali brankáře Faltuse. Vyrovnat se bohužel nepodařilo.
Přes velmi dobrý výkon ztratil Lanškroun první utkání osmifinále, přestože soupeře přestříleli 31:35, ale vstřelili pouze jednu branku. Druhé utkání série se hraje ve středu 9.2. od 19:00 hodin. Přijďte podpořit náš tým!