3:7 (1:2, 0:2, 2:3)

Orli podlehli Hlinsku 3:7

Bojovný výkon nestačil našim mužům na body v utkání s Hlinskem.

Faltus - F. Kužílek, Pražák, Křivohlávek, Macháček, Mann, Zedníček - Pejcha, Pirkl, Markl - Drlík, Vogel, Švub - Václavský, Marek, Preisner. Trenér R. Kužílek

Branky: 2. Švub (Drlík, Křivohlávek), 42. Drlík (Vogel), 45. Vogel (Švub) - 9. Homola (Beneš), 17. Homola (Matýs, Beneš), 29. Bříza (Králíček, Fink), 33. Beneš (Bříza, Homola), 44. Homola (Hudec), 53. PPG Hudec (Bříza, Beneš), 60. SHG ENG Kulhánek (Fink, Zdražil)

Vyloučení 5:10 (v tom 5+OK a 2+OK), využití 0:1, oslabení 0:1.

Výsledky posledních utkání naznačovaly, že je Hlinsko ve formě. Utkání to potvrdilo. Úvodní třetina byla vyrovnaná. Naši se rychle dostali do vedení, když zblízka otevřel skóre Vojtěch Švub. Krátce po něm se ocitl v dobré pozici Preisner. Na druhé straně v 8. minutě zlikvidoval Faltus sólový nájezd hostů. Orli měli problémy obsazovat soupeřovu dvojici Homola - Beneš, které se podařilo otočit skóre na 1:2. Další dobrou pozici měl Vogel. Tradičně oboustranně nepřesný hlavní rozhodčí Škorpil neviděl třikrát zásah do obličeje našich hráčů, ale stěžovat si na něho mohli i hosté. V závěru třetiny předvedl hostující Adolf likvidační zákrok kolenem na Olivera Pirkla, za který po právu inkasoval trest 5+OK. Oliver to ještě zkusil, ale utkání nedohrál. Hlinsko tak vehementně protestovalo, že jejich činovník dostal navíc trest 2+OK. A protože k tomu přibyl další faul hostů, naskytla se Orlům více než tříminutová přesilovka 5 na 3, pokračující dvouminutovou přesilovkou 5 na 4. Bohužel nejenže jsme tuto výraznou výhodu nevyužili, ale ani jsme si nevytvořili vážnější šanci. Trest přišel v polovině utkání, kdy hosté dvěma brankami odskočili na 1:4. Naši zahrozili Drlíkem, který se ocitl sám před brankářem a v závěru třetiny v přesilové hře, když první útok vytvořil obrovský závar v brankovišti Hlinska. Vstup do třetí části se nám povedl. Ve 42. minutě ve hře 4 na 4 skóroval střelou pod horní tyčku Matěj Drlík. Hosté sice zvýšili vedení, ale po 43 vteřinách zakončil další akci velmi dobře hrajícího druhého útoku Radek Vogel - 3:5. Jenže v 53. minutě se dostalo Hlinsko do přečíslení po neodpískaném faulu na Kužílka a vedlo 3:6. V závěrečných dvou minutách trenér Kužílek odvolal brankáře a zkusili jsme si hru v šesti. Dokázali jsme si vytvořit tlak, ale soupeř do prázdné branky zakončil skóre.
Hlinsko předvedlo agresivní hokej, který rozhodčí Škorpil ocenil deseti tresty, přičemž dalších deset neodpískal. Velmi dobrý výkon předvedl druhý útok Matěj Drlík - Radek Vogel - Vojtěch Švub, kteří zajistili všechny naše branky. Hlinsko vyhrálo zaslouženě. K výhře ho dovedl elitní útok Homola - Beneš - Bříza, který zajistil 11 kanadských bodů.
Páteční utkání s Poličkou soupeř odřekl. A nedělní utkání s Opočnem je nejisté, neboť soupeř poslední dva zápasy také odřekl.