TJ ORLI LanškrounSK Třebechovice p. O.

7:1 (2:0, 4:1, 1:0)
Jan Ruščák | | A-Tým

Muži deklasovali SK Třebechovice

Po skvělém a velmi obětavém výkonu smetli naši muži dosud neporažené Třebechovice 7:1.

TJ ORLI Lanškroun:

Faltus - F. Kužílek, Pražák, Bureš, Moučka, Mann, Zedníček - Pejcha, Pirkl, Macháček - Drlík, Vogel, Švub - Marek, Boruch, Markl - Preisner. Trenér R. Kužílek.

9. Pejcha (Pirkl), 14. Pražák (Pirkl), 31. Pražák (Pejcha, Pirkl), 34. Drlík (Vogel, Švub), 34. Macháček, 36. Pejcha (Pirkl), 51. SHG Pirkl - 33. Menyhárt (Drašnar).

Vyloučení 5:6, využití 0:0, oslabení 1:0

Komentář

Naši muži se utkali s Áčkem Třebechovic naposledy v roce 1972, tedy přesně před 50 lety. Podle toho co tentokrát v nástavbě doposud neporažené Třebechovice u nás předvedli, tak jsme dlouhá léta o nic nepřišli. Od úvodu se hrál rychlý a důrazný hokej. Naši měli mírnou převahu a výborným pohybem si dokázali vytvářet šance. Soupeř nás nestíhal a zastavoval jen za cenu hraničních zákroků. V 9. minutě našel Oliver Pirkl geniálním pasem před brankou nepokrytého Jakuba Pejchu, který měl lehkou práci otevřít skóre. Ve 12. minutě vybídl podobně Švub přihrávkou na teč Vogela, který netrefil. Ve 14. minutě prostřelil vše od modré kapitán Tomáš Pražák a bylo 2:0. Stejný hráč v přesilové hře v 17. minutě bombou od modré jen o kousek přestřelil branku. Po přestávce hosté vystupňovali agresivitu. Většina jejich zákroků směřovala na hlavu našich hráčů. Získali tím na chvíli optickou převahu. Orli se agresivity nezalekli a od poloviny třetiny převzali iniciativu. V 31. minutě zakončil přečíslení 3 na 2 znovu Tomáš Pražák. Hosté pak vstřelili čestný úspěch, ale radovali se jen 18 sekund. Potom druhá lajna zachytila chybnou rozehrávku brankáře a Matěj Drlík zvyšoval na 4:1. Nebylo to vše. Hned po 12 sekundách se po vyhraném buly v útočném pásmu trefil Michal Macháček a radostnou pětiminutovku podtrhl našim šestým gólem Jakub Pejcha. V závěrečné části se rozhodnuté utkání mohlo v klidu dohrát. Jenomže hosté byli proti. Chvílemi se zdálo, že jediným jejich cílem je zranit některého našeho hráče. Po nepotrestaném faulu na Bureše se strhla mela, při které Ondra Marek zkušeně zrušil bitkaře soupeře. Definitivní tečku vysoké výhře napsal v 51. minutě v oslabení opět Oliver Pirkl.
Utkání o nejvyšší příčky tabulky vyhráli Orli nezměrnou bojovností a obětavostí všech hráčů sestavy. Přesto si dovolím vyzvednout výkon první pětky, která zajistila šest ze sedmi gólů. Obránci Filip Kužílek a Tomáš Pražák (ten navíc dva góly) odbránili snad polovinu utkání. Michal Macháček přidal gól, Jakub Pejcha dva a králem utkání se stal jednoznačně Oliver Pirkl s jedním gólem a čtyřmi nahrávkami.
Výhrou se Orli posunuli na druhou příčku tabulky o bod za dnešního soupeře a dva body před Moravskou Třebovou. Děkujeme za skvělý výkon.