Orli deklasovali Opočno na jeho ledě deseti brankami

V posledním letošním utkání naši muži rozstříleli Opočno na jeho ledě 3:10.

Faltus, 41. Bezstarosti - F. Kužílek, Pražák, Křivohlávek, Moučka, Zedníček, Bureš - Pejcha, Pirkl, Nastoupil - Švub, Vogel, Šembera - Mann, Drlík, Doležal. Trenér R. Kužílek

29. Peňáz (Bureš), 47. Sajdl (Žid), 54. PPG Bureš (Komárek) - 4. PPG Moučka (Šembera), 11. Švub (Vogel), 18. SHG Nastoupil (Bureš, Faltus), 24. Švub (Vogel), 27. PPG Křivohlávek, 32. Drlík (Doležal), 33. Vogel (Šembera), 38. Nastoupil (Pirkl, Pejcha), 39. SHG TS Pirkl, 53. PPG Křivohlávek (Pejcha)

Vyloučení 5:7, využití 1:3, oslabení 0:1

Po předchozích výkonech přijeli Orli do Opočna v trochu nezvyklé roli favorita. Naše hráče potěšilo, že na zápas dorazila početná skupina lanškrounských fanoušků. Orli úlohu favorita potvrdili. Od úvodu byli hokejovější, rychlejší, přesnější a lépe bruslili. Vytvářeli si tlak, který dokázali přetavit v branky. Domácí se dostávali pouze do ojedinělých spíše náhodných šancí, které s přehledem Honza Faltus likvidoval. Úvodní branku zajistil ve 4. minutě povedenou střelou v přesilovce Jan Moučka. V 11. minutě neudržel domácí brankář důraznou střelu Vogela a Vojta Švub pohotově dorazil. V 18. minutě poslal Bureš v oslabení do úniku Jana Nastoupila, který s přehledem zakončil. Po úvodní třetině tak vedli naši muži 0:3. Ve výborné hře pokračovali Orli i po přestávce. Ve 24. minutě našel Vojta Švub střelou po ledě místečko u tyče branky Baronů a Opočno střídalo brankáře. Ve 27. minutě při naší přesilovce projel Milan Křivohlávek celým kluzištěm a krásně zakončil. V polovině utkání se radovali i domácí, když překonali ztuhlého Honzu Faltuse v brance. Další branku zajistil Matěj Drlík ihned po vhazování v útočném pásmu. Ve 33. minutě se prosadil zatím nejlepší střelec Orlů Radek Vogel. Ve 38. minutě se puk odrazil k osamocenému Janu Nastoupilovi a ten pověsil puk do šibenice. Do přestávky stihli naši hráči ještě jednu branku. V oslabení ujela dvojice Pirkl - Nastoupil a jela sama na brankáře Opočna. Oliver Pirkl byl faulován a nařízené trestné střílení s velkým přehledem proměnil. Byla to naše nejpovedenější třetina v sezóně, po které jsme vedli už 1:9. Honza Faltus přepustil své místo v brance do třetí části Marku Bezstarosti a hra se jen dohrávala. Jubilejní desátou branku zařídil v přesilovce opět Milan Křivohlávek.
Náš tým rozhodl o výhře v první polovině utkání. Všichni hráči podali velice dobrý výkon, takže bylo jedno která řada je v danou chvíli na ledě. Opět jsme měli výborné využití přesilovek - 3 z 5. Vysoká výhra je nejlepší pozvánkou na další zápasy mužů po novém roce.