neděle 07.11.2021, 17:00

TJ ORLI LanškrounHC Litomyšl

3:6 (1:3, 0:1, 2:2)

Faltus - F. Kužílek, Pražák, Křivohlávek, Vyskočil, Macháček, Bureš - Pejcha, Řehák, Markl - Šembera, Vogel, Drlík - Švub, Pirkl, Nastoupil - Václavský, Doležal, Janík. Trenér R. Kužílek.

Branky a nahrávky: 17. Bureš (Pirkl), 53. Kužílek, 56. Křivohlávek - 11. Ondráček (Vaňo), 13. Ostřanský (Stoklasa), 16. Vomočil (Jakubec), 39. Stoklasa (Skoumal), 55. Ostřanský (Bažant, Stoklasa), 56. Ondráček (Vaňo).

Vyloučení 7:7, využití 0:2, oslabení 0:0.

Orli začali utkání opatrně a s respektem k soupeři. Litomyšl byla proto v úvodní pětiminutovce nebezpečnější. Úvod utkání ovlivnil i hlavní rozhodčí Vepřovský, který byl velkorysý k zákrokům hostů a domácí tvrdě trestal. Potvrdilo se to například v 9. minutě, kdy byl faulován Pejcha, ale místo trestu pro hosty, šel na trestnou lavici on. Litomyšl přesilovku bleskurychle využila, emoce v hledišti i na ledě ale vzrůstaly. Hra byla v tu chvíli vyrovnaná, což potvrzovaly velké šance našich (Janík a Nastoupil tyč, Markl nedokázal správně usměrnit Pejchovu přihrávku do prázdné branky). Lekci z produktivity nám tak dali hosté, kteří dvěma brankami vedli v 16. minutě už 0:3. O minutu později jsme konečně nalezli recept na brankáře Litomyšle, když střílenou přihrávku Olivera Pirkla krásně tečoval Tomáš Bureš - 1:3. Naši oblíbenou druhou třetinu jsme opět hráli dobře. Ve 23. minutě byl Vogel faulován v samostatném nájezdu a měli jsme 47 sekund přesilovku 5 na 3. Moc se nám nepovedla. Potom nastřelil znovu Nastoupil tyč, veliký závar vyrobila trojice Macháček - Švub - Pirkl. Naopak ve 36. minutě v naší přesilovce bravurně chytil Jan Faltus samostatný nájezd útočníka hostů. Další vlnu emocí vyvolalo vyloučení Vyskočila za bránění ve hře, které z celého zimního stadionu viděl jen hlavní rozhodčí. Zkušení hosté opět přesilovku využili. Nepřízeň rozhodčího naše hráče nezlomila a předvedli možná nejlepší třetí třetinu sezóny. V 53. minutě vyjel do útočného pásma obránce Filip Kužílek a brankáře hostů zaskočil střelou k tyči. V 55. minutě se protáhl naší obranou útočník Ostřanský a zvýšil na 2:5. Za pouhých devět sekund vše vrátil výborně hrající obránce Milan Křivohlávek, který svůj průnik zakončil přesnou střelou. Vzápětí stál před polovinou prázdné branky Radek Vogel. Nedal a z protiútoku vymetl šibenici bývalý hráč Lanškrouna Ondráček. Orli dál naplno bojovali, v 58. minutě výborně hrající Tomáš Markl opět nezakončil nahrávku Jakuba Pejchy před branku.
Orli předvedli velmi dobrý výkon, který poznamenalo podivné rozhodování hlavního rozhodčího v první polovině utkání. Bojovali až do poslední chvíle, jenže zkušení hráči soupeře jim udělili lekci z produktivity. Proto i přes porážku jim po utkání diváci rádi zatleskali.