středa 03.11.2021, 18:30

HC ChrudimTJ ORLI Lanškroun

6:3 (2:1, 0:2, 4:0)

Vedení 3:2 na body v Chrudimi nestačilo

Velmi dobrý výkon a vedení 3:2 po 50 minutách Orlům body nepřineslo. Po rychlém obratu vyhrála Chrudim 6:3.

Faltus - F. Kužílek, Pražák, Rozbroj, Bureš, Vyskočil, Doležal - Pejcha, Řehák, Nastoupil - Drlík, Vogel, Šembera - Švub, Pirkl, Markl - Macháček, Janík. Trenér R. Kužílek.

Branky a nahrávky: 4. Karásek (Koreček), 19. Jan Polák (Pilař), 50. Koreček (Jiří Polák, Karásek), 51. Dobiáš (Kalous), 55. Kišš (Plch, Novák), 57. Jiří Polák (Jan Polák, Pilař) - 20. Macháček (Pejcha, Vyskočil), 22. Vogel, 39. Šembera (Drlík, Vogel).

Vyloučení 1:2, navíc domácí Haltuch 5+OK a hostující Pirkl 5+OK, využití 1:0, oslabení 1:0, střely 42:25.

Oproti minulému utkání se do sestavy vrátil spolehlivý obránce Jiří Rozbroj, ale jinak by se dal referát z pátečního utkání s Českou Třebovou opsat přes kopírák. Od úvodu se hrál rychlý a vyrovnaný hokej. Ve 4. minutě šla Chrudim do vedení. Potom naši nevyužili několik příležitostí a domácí v 19. minutě přidali druhý gól. Naštěstí ještě do přestávky snížil svou první brankou v sezóně junior Michal Macháček. Druhá třetina byla opět naší nejpovedenější. Soupeře jsme přehrávali a potvrdili to i gólově. Nejprve se po chybě domácích ocitl Radek Vogel zcela sám před chrudimským brankářem a šancí nepohrdl - 2:2. Do vedení se Orli dostali ve 39. minutě. Akci Radka Vogela a Matěje Drlíka zakončil krásnou střelou pod víko další junior Michal Šembera. V souboji prvního týmu krajské ligy s posledním vedl Lanškroun po dvou třetinách 2:3! A mohlo být ještě lépe. Ve 43. minutě putoval předčasně do sprch domácí Holtuch za vražení na hrazení. V pětiminutové přesilovce si Orli vytvořili několik šancí, ale bohužel tlak další branku nepřinesl. Naopak po skončení dlouhé přesilovky Chrudim v 50. minutě vyrovnala. Trenér Radomír Kužílek na to reagoval oddechovým časem. Bohužel hned po 30 sekundách hry fauloval kolenem další nováček v dresu Orlů Oliver Pirkl a vyfasoval trest 5+OK. V přesilovce poslal domácí tým do vedení Dobiáš. Zbytek trestu jsme ubránili, jenže pár vteřin po skončení vyloučení Chrudim zvýšila na 5:3 a v 57. minutě při naší přesilovce domácí dokončili obrat, když útočník Chrudimi stihl propíchnout kotouč pod vyjíždějícím Janem Faltusem. Z vedení 2:3 se za 6:41 minut stala porážka 6:3.
Takže scénář posledních dvou utkání - soupeř začne aktivněji a až když vede o dvě branky naši hru vyrovnají a začnou přebírat aktivitu. Postupně se zlepšují. Druhou třetinu máme nejlepší. Vytváříme si šance, ale na vstřelení gólu jich spotřebujeme strašně moc. Hrajeme velmi dobře do poloviny třetí třetiny, kdy během pár minut několikrát inkasujeme a je po šancích na bodový zisk.
Hrajeme s nejsilnějšími týmy ligy a dokážeme s nimi hrát 50 minut vyrovnanou partii. Náš tým je nejmladší v soutěži a věřím, že zanedlouho zvládne (hlavně psychicky) zvládnout celých 60 minut.