TJ ORLI LanškrounHC Náchod

3:2 sn (1:0, 1:1, 0:1)
Jan Ruščák | | Junioři

Šestá výhra juniorů

Bojovným výkonem v závěru vybojovali Orli šestou výhru v řadě nad rváči z Náchoda.

Bezstarosti - Bureš, Jirků, Zedníček, Šlezinger, Krejčí - Novotný, Macháček, Dohnal - Bednář, Diviš, Luka - J. Hrdina, Jáneš, Keprt. Trenér Vicenec.

19. J. Hrdina (Jáneš), 39. PPG Jirků (Bureš), rozhodující nájezd Bureš

Náchod měl výškovou i váhovou převahu a neváhal ji využít. Orli v úvodu vypadali bezradně. Hra byla nepohledná, plná srážek a soubojů. Přesto v 19. minutě poslal Martin Jáneš do úniku Jaroslava Hrdinu a ten prostřelil brankáře hostů. Po přestávce Náchod agresivitu hry ještě vystupňoval za hranice pravidel a naši junioři hráli přesilovky. Jenže právě v přesilovce inkasovali. Až ve čtvrté početní výhodě usměrnil Jakub Jirků do branky střelu Tomáše Bureše. V úvodu třetí části hosté vyrovnali, ale pak se začali chovat jako banda hospodských rváčů. Neustále faulovali a sprostě nadávali rozhodčímu včetně trenéra. Orli se nenechali vyprovokovat k oplácení a bojovným výkonem si vypracovali převahu, kterou Náchod zastavoval jen za cenu dalších faulů. Nakonec měli 14 vyloučených a 72 trestných minut. Bohužel naši nedokázali proměnit řadu dobrých šancí a tak rozhodovaly až nájezdy. Šestou výhru v řadě v nich vystřelil kapitán Tomáš Bureš.