středa 06.10.2021, 19:00

TJ ORLI LanškrounHC Slovan Moravská Třebová

5:4 pp (0:0, 3:2, 1:2, 1:0)

Orli zmrazili Moravskou Třebovou - hoši děkujeme!

Naši muži ve vypjatém utkání před slušnou diváckou kulisou dokázali porazit jednoho z favoritů soutěže Moravskou Třebovou 5:4 v prodloužení. Vítězný gól v čase 64:18 trefil kapitán Tomáš Pražák.

Faltus - F. Kužílek, Pražák, Mann, Bureš, Rozbroj, Křivohlávek - Pejcha, Řehák, Drlík - Švub, Vogel, Nastoupil - Doležal, Preisner, Macháček - Marek, Dohnal, Čada. Trenér R. Kužílek.

Branky a nahrávky: 25. SHG Rozbroj (Drlík, Křivohlávek), 36. Švub (Pejcha), 39. PPG Pražák (Kužílek, Řehák), 57. Řehák (Pejcha), 65. Pražák (-) - 30. Marek (Čikl), 31. Janků (Čikl, Vysloužil), 49. Blaháček (Faltus, Berčák), 57. PPG Kudrna (Krč, Cach). Vyloučení 6:6, využití 1:1, oslabení 1:0.

Moravská Třebová vyhrála oba zápasy v této sezóně dvouciferně. Pro jasnou výhru si přijela i do Lanškrouna doprovázena slušným počtem fanoušků. Trenér Radomír Kužílek proti ní i přes nekončící problémy se sestavou postavil čtyři útoky a naordinoval rychlost, důraz a nasazení. V první třetině se žádný velký tlak favorita nedostavil. Naopak. Domácí byli mírně lepší a hosté zahrozili až v závěru třetiny. Slovan i jeho příznivci byli viditelně zaskočeni tímto vývojem. V úvodu druhé části se dokonce ozývalo z jejich tribuny "Budíček!". Lanškroun dál pokračoval v dobrém výkonu. Ve 23. minutě se ocitl sám před brankářem hostů Vojtěch Švub. Po několika sporných situacích přišlo vyloučení na naší straně. V oslabení se nejprve dostal do šance Filip Kužílek, ale až Matěj Drlík našel rozjetého Jiřího Rozbroje, který nájezd zakončil nekompromisní střelou do šibenice - 1:0. V polovině utkání hosté vyrovnali a o minutu později přišel okamžik, který vyvolal veliké emoce na ledě i v hledišti. Rozhodčí Rulíček ignoroval krosček hostujícího hráče na hlavu Matěje Drlíka. Ten zůstal bezvládně ležet, na pomoc přijeli spoluhráči a Moravská Třebová velmi lacino zvýšila na 1:2. Domácí se z pocitu nespravedlnosti rychle oklepali, což dokázal ve 36. minutě gólovou střelou z ostrého úhlu Vojtěch Švub. V závěru třetiny se nám naskytla možnost jedenapůlminutové přesilovky 5 na 3, kterou přesnou střelou od modré využil Tomáš Pražák - 3:2. I ve třetí části se hra přelévala z jedné strany na druhou, ale Slovan začínal občas zle dotírat na naši branku. Obrana Orlů však byla dostatečně důrazná a vše jistil výborný brankář Honza Faltus (i když mu občas zazvonila tyčka - mimochodem na tyčky to skončilo 1:3). V 49. minutě Moravská přeci jen vyrovnala. V 55. minutě při hře 4 na 4 musel na trestnou lavici Filip Kužílek. Oslabení 3 na 4 jsme ustáli, ale následné 4 na 5 už ne - 3:4. Hosté i jejich příznivci se radovali z otočení skóre i předpokládané výhry. Mýlili se. Za pouhých devět sekund totiž vyrovnal přesnou střelou z vrcholu kruhů Jan Řehák. Domácí si velkým nasazením pohlídali zbytek základní hrací doby. V následném prodloužení byli Orli lepší. Vypracovali si dvě tutovky, ale až kapitán Tomáš Pražák ukázal v poslední minutě jak na to. Vzal si puk na vlastní polovině, tělem odclonil obránce a blafákem překonal brankáře Slovanu - 5:4. Hala mohla vybuchnout v nadšení. Orli vyhráli zaslouženě. Nebyli horším týmem a do hry dali mnohem více nasazení a srdíčka než soupeř. Nadšeni byli i diváci - tedy alespoň ti domácí. Na takový hokej a takový výkon rádi přijdou znovu.

Ohlasy

Trenér Radomír Kužílek: " Do utkání jsme vstupovali se čtyřmi útoky, přestože nám trvale chybí několik hráčů základní sestavy. Zaměřili jsme se na důslednou obranu. V úvodu jsme si vytvořili několik brankových příležitostí a vstřelili úvodní branku. Stále jsme měli více ze hry, ale soupeř bohužel dvakrát využil prohrané buly v obranném pásmu. Pak přišlo naprosté selhání hlavního rozhodčího, který v situaci kdy náš hráč po srážce ležel bezvládně na ledě a naši hráči přestali hrát, nechal soupeře dokončit akci a vstřelit nám branku. Co kdyby tomu hráči šlo o život ? Naši kluci se ale nedali a i když jsme prohrávali 3:4, podařilo se nám srovnat. V prodloužení jsme potom utkání dotáhli do vítězného konce. Jsem za to moc rád, protože na takové utkání jsme dlouho čekali a po hrůzném začátku sezóny byl tým psychicky na dně. Kluci si dokázali, že mohou hrát s kýmkoliv. Ale jsme na začátku. To, že patříme do této soutěže, musíme potvrdit i v dalších zápasech.
Když si uvědomím s jak mladým a nezkušeným týmem plným juniorů nastupujeme proti týmům s kádry nabitými zkušenými hráči z vyšších soutěží tak mě těší, že jsme na dobré cestě. Čeká nás ještě spousta práce nejen s hráči ale i v klubu a věřím, že se nám vše povede a až jednou odejdu z Lanškrouna, tak za mnou zůstane kvalitní práce."