Hodnocení sezóny mužů

Statistické hodnocení sezóny mužů 2021/22 a bodování mistrovských utkání.

Z dostupných dat jsem si dovolil zpracovat statistiky našich hráčů v uplynulé sezóně. Bodování mistrovských utkání mužů je zde .

HODNOCENÍ A-TÝMU ORLŮ V SEZÓNĚ 2021/22

Zápasy

Orli započítali v sezóně 28 utkání s bilancí 6–1–2–19 při skóre 98:133. Znamená to 3,5 vstřeleného gólu na zápas a 4,75 inkasovaného.

V první části ligy jsme zaznamenali ve 12 utkáních bilanci 0-1-1-10, 37:76. 2 utkání byla zrušena (obě domácí s ČT a Poličkou). Nejproduktivnějším hráčem se stal Filip Kužílek 12 záp., 4+6=10, dále Matěj Drlík 11, 3+7=10, Radek Vogel 10, 4+5=9.

Ve druhé části soutěže byla bilance 12 utkání 6-0-0-6, 54:42. Z toho jedno utkání bylo kontumováno v náš prospěch 5:0. Nejproduktivnější hráči: Oliver Pirkl 10, 5+10=15, Radek Vogel 9, 8+6=14, Jakub Pejcha 9, 8+4=12, Vojtěch Švub 10, 3+9=12.

V play-off měli Orli ve 4 zápasech bilanci 0-0-1-3, 7:15. Produktivita: Jakub Pejcha 4, 2+1=3, Oliver Pirkl 4, 0+3=3, Tomáš Markl a Jan Nastoupil 4, 2+0=2, Tomáš Pražák a Filip Kužílek 4, 0+2=2.

Zajímavost: Filip Kužílek byl v první části ligy proti silným soupeřům nejproduktivnějším hráčem Orlů 12, 4+6=10. Ve druhé části proti slabším soupeřům zaznamenal pouze jeden bod, 11, 0+1=1. V play-off byl ale zpět 4, 0+2=2.

Složení týmu

V týmu nastoupilo v sezóně 34 hráčů z toho 12 juniorů, 23 odchovanců klubu a 25 hráčů, kteří zde hrají od mládežnických kategorií. Průměrný věk týmu při startu soutěže byl 22 let a 10 měsíců.

Z toho brankáři měli průměr 24 let a 9 měsíců, obrana 21 let a 9 měsíců a útok 22 let a 5 měsíců. Nastoupilo 18 hráčů ročníku 2000 a mladších. Nejstarším hráčem týmu byli brankář Radek Ehrenberger (39 let) a útočník Jakub Pejcha (35 let). Nejmladšími hráči byli sedmnáctiletí Matyáš Novotný, Karel Radkovský a vůbec nejmladším hráčem byl obránce Alois Zedníček, který začal sezónu jako šestnáctiletý (nar. 11.10.2004).

Produktivita

Nejproduktivnějším hráčem sezóny je Radek Vogel. Ve 20 zápasech vstřelil 12 branek a přidal 11 nahrávek, tedy 23 bodů. Dobře ho pronásledoval Oliver Pirkl 18, 6+14=20. V podstatě se dá říci, že 6 útočníku a 1 obránce bodově trochu odskočili zbytku týmu: Pejcha a Švub 19 bodů, Drlík 15, Nastoupil 14 a Kužílek 13.

Také v přepočtu bodů na zápas kraluje Radek Vogel – 1.15. Následují Pirkl 1.11, obránce Křivohlávek 0.8, Pejcha 0.76, Švub 0.73 a Šembera 0.71. Na půl bodu na zápas se dostali ještě Drlík, Nastoupil a Vyskočil.

Střelci

Radek Vogel je také nejlepším střelcem – 12. Následují Jakub Pejcha 11, Jan Nastoupil 9, Matěj Drlík 7, Milan Křivohlávek jako nejlépe střílející obránce 6 a Oliver Pirkl také 6.

Nahrávky

Tady kraluje českotřebovské duo Oliver Pirkl a Vojtěch Švub – oba 14. Třetí je Radek Vogel 11 a pak osmibodoví Filip Kužílek, Matěj Drlík a Jakub Pejcha.

Bodové série

Nejdelší bodovou sérii předvedl Radek Vogel, který bodoval v sedmi po sobě jdoucích utkáních a zaznamenal v nich 14 bodů (8+6). Druhou nejdelší sérii měl Oliver Pirkl 5 zápasů, 3+8=11.

Odehraná utkání

Železným mužem Orlů je Filip Kužílek. Nechyběl ani jednou letos, vloni, ani předloni. Od zranění v roce 2019 nevynechal 56 mistráků v řadě! Jen jednou letos chyběli Tomáš Pražák a Vojtěch Švub a dvakrát Jakub Pejcha a Tomáš Bureš.

Průměrná účast hráčů v utkáních je jen 14,6 ze 27 utkání. Je to jen lehce přes polovinu, což se mi zdá málo.

Trestné minuty

Muži měli ve 27 zápasech 119 vyloučených hráčů (4,4 vyloučených na zápas), soupeři měli 134 trestů.

Naprostým unikátem je Matěj Drlík, který ve 23 zápasech nebyl trestán a má 0 trestných minut! Velmi dobře si počínali také Tomáš Pražák 6 minut ve 26 zápasech a Jan Nastoupil 6 min./22.

Na druhé straně stojí nejtrestanější hráč, brankář Jan Faltus s 50 minutami (3x10 a OK). Za ním je Jakub Pejcha se 39 minutami (v tom 5+OK za nesp. chování) a Oliver Pirkl 35 minut (v tom 5+OK za bitku). Následuje Tomáš Bureš s 22 minutami, který má nejvíce dvouminutových trestů – 11.

Přesilovky a oslabení

Naši hráči využili 18 přesilovek, soupeři také 18. Není k dispozici přesný počet přesilovek (souběžné tresty), ale pravděpodobně jsme využili kolem 10% přesilovek. V úvodu druhé části ligy jsme v prvních 4 utkáních využili 9 přesilovek z 20! V oslabení Orli vstřelili 5 branek, soupeři 8.

V přesilovkách byli nejsilnějšími Orly Radek Vogel (3+2=5) a Filip Kužílek (2+3=5). Následují Jan Moučka (2+2=4), Oliver Pirkl (0+4=4) a Milan Křivohlávek (3+0=3 z pouhých 10 utkání).

Ideální pětkou na přesilovky jsou podle čísel Kužílek, Křivohlávek, Vogel, Pirkl a Markl.

Jediným hráčem, který dosáhl na více než jeden bod v oslabení je Jan Nastoupil (1+1).

Nejlepší průměr na zápas dosáhl Martin Kaplan – 2.92, který ovšem odchytal pouze 3 utkání v závěru soutěže. Oporou byl Jan Faltus, který odchytal 22 zápasů z 27. Nejlepší období měl za začátku druhé části ligy, kdy v pěti utkáních po sobě inkasoval pouze 11 branek, tedy 2.36 na zápas. Navíc zaznamenal v sezóně dvě asistence.

Nemistrovská utkání

Orli odehráli před sezónou čtyři přípravná utkání (Přerov jun., Šumperk jun., Horní Benešov a Blansko) a domácí turnaj. Tři zkrácené dvojzápasy počítám ve statistikách jako tři jednotlivá utkání plus zápas o 3. místo. Po sezóně následoval další turnaj se čtyřmi zápasy. Celková bilance nesoutěžních utkání je 12 zápasů, 5-0-7, 47:54.

V těchto utkáních jsme nasadili 40 hráčů (5 brankářů a 35 hráčů v poli). Nejproduktivnějším hráčem se stal Vojtěch Švub, 8 zápasů, 5+4=9. Následují Pejcha 10, 4+3=7, Nastoupil 11, 2+5=7, Vogel 6, 4+2=6, Dvořák 4, 3+3=6, Pirkl 4, 2+4=6, Drlík 7, 5+0=5, Pražák 12, 3+2=5, Kužílek 10, 1+4=5, Malý 9, 3+1=4. Nejlepšími střelci jsou pětigóloví Švub a Drlík, nejlepším nahrávačem Nastoupil (5). Přes jeden bod na zápas se dostali Kačerovský 1, 1+1=2, Dvořák, Pirkl, Švub a Vogel.

Z pěti brankářů měl nejnižší průměr Faltus – 2.48. Následují Kaplan 4.50, Ehrenberger 5.61, Bezstarosti 6.31 a Šolc 6.35. Nejvíce odchytal Radek Ehrenberger, který nastoupil v polovině utkání (6 záp., 214 minut).

Orli stále stoupají

Mladý tým mužů odehrál nejlepší sezónu od roku 1972.

Junioři Orlů mezi nejlepšími

Naši junioři přes veliké zdravotní komplikace opět odehráli velmi dobrou sezónu.

Junioři porazili Vrchlabí 6:5 na nájezdy

V divokém posledním utkání sezóny dokázali Orli konečně proměnit dobré výkony v nadstavbě ve výhru.